Saldırgan suç makinesi çıktı!

YUSUF YAVUZ / AÇIK GAZETE – Yeşilova Belediye Başkanı ve eşine dün sabah düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili gözaltına alınan otel işletmecisi E.E.’nin çocukların cinsel istismarı, kasten yaralama, adam öldürmeye tam teşebbüs, yağma, uyuşturucu ve tehdit gibi çok sayıda suç kaydının bulunduğu ortaya çıktı.

Burdur Valiliği’nden yapılan açıklamada, olayla ilgili daha gözaltına alınan bir kişinin yanı sıra mülkiyeti Yeşilova Belediyesine ait S.L adlı otelin işletmecisi olan E.E. adlı şahsın da şüpheli olarak iki tabancayla birlikte gözaltına alındığı kaydedildi. Açıklamada, olayla ilgili olarak Antalya’da da 6 kişinin daha gözaltına alındığı belirtilen Valilik açıklamasında, “Adı geçen şahsın işlettiği otelin işletme ruhsatı, kimlik bildirme kanununa aykırı hareket etmesi sebebi ile 15.04.2020 tarihinde Yeşilova Belediye Başkanlığı tarafından idari bir işlem ile iptal edilmiştir” denildi.

GÖZALTINA ALINAN OTEL İŞLETMECİSİ SUÇ MAKİNESİ ÇIKTI

Gözaltına alınan otel işletmecisi E.E.’nin, çocukların cinsel istismarı, kasten yaralama, adam öldürmeye tam teşebbüs, yağma, uyuşturucu ve tehdit gibi çok sayıda suç kaydının bulunduğu belirtilen Burdur Valiliği’nin açıklamasında, “E.E.’nin olayın gerçekleştiği saate yakın bir zamanda Antalya ilinden gelerek ilimize giriş yaptığı ve olay saatinin hemen sonrasında plakasını kapatarak ilimizden ayrıldığı Plaka Tanıma Sistemi kayıtlarından tespit edilmiştir” bilgisine yer verildi.

Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel

VALİLİK: ‘OLAYIN SALDA GÖLÜ İLE İLGİSİ YOK’

Valilik açıklamasında ayrıca saldırının Salda Gölü ve burada yürütülen çalışmalarla bir ilgisinin bulunmadığı da kaydedildi. Salda Gölü’nün güneydoğusunda, Kayadibi Mahallesinde bulunan otel arazisinin bir kısmı, doğal sit alanı sınırında yer alıyor.

NE OLMUŞTU

Yeşilova’nın CHP’li Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel, bu sabah saat 04.30 sıralarında evinde silahlı saldırıya uğramıştı. Saldırıda ayaklarından yaralanan Şenel ve eşi Burdur Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmıştı.

 

Önceki haberTürkiye basın özgürlüğü listesinde 154. sırada
Sonraki haberHayvan ithalatı korona salgını dinlemedi!
YUSUF YAVUZ (GAZETECİ-YAZAR) Isparta, Sütçüler'de doğdu. 1990’da edebiyatla ilgilenmeye başladı. Deneme ve inceleme tarzındaki ilk yazıları 1996 yılında 'Atatürkçü Ses' Dergisi’nde yayımlandı. Aynı yıl yerel ölçekte yayın yapan kanallarda 'Dönence' başlıklı radyo ve televizyon programları hazırlayıp sundu. 1999 yılında Antalya'da kurulan Müdafaa-i Hukuk Dergisi’nde yazmaya başladı. 2001’de Gazete Müdafaa-i Hukuk’ta Muhabir-Temsilci olarak görev aldı. Daha sonra adı 'Yeniden Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk' olan dergiyle bağını temsilci-yazar olarak sürdürdü. 2001-2007 yılları arasında Kaş Kitap Şenliğini organize ederek başta çocuklar ve gençler olmak üzere yöre insanının kültür, sanat ve edebiyat çevreleriyle buluşmasını sağladı. 2005 yılında Muğla ve Antalya arasındaki sahil bandında yaşanan yabancılara toprak satışına ilişkin yaptığı araştırmalar önemli etkiler yarattı. Deneme, inceleme, röportaj, düz yazı, haber ve yorumları; Cumhuriyet Akdeniz, Odatv, Yeni Harman, Edebiyat ve Eleştiri, Yolculuk, Evrensel, Atlas, Magma, Aydınlık, Birgün, Açık Gazete gibi dergi ve gazetelerde yayımlandı. Antalya merkezli VTV Televizyonunda, Pelin Gel Ağan'la birlikte 'İki Ağaç İçin' adıyla 16 bölümden oluşan bir program hazırlayıp ve sundu. Kanal V Televizyonunda, Biyomühendis Çağlar İnce ile birlikte, Yörük kültürünü ve tarihsel köklerini ele alan 'Islak Çarıklar' adlı belgesel haber programı hazırlayıp sundu. Araştırma yazılarından bazıları, 'Yer Bize Çimen Verdi' ve 'Darağacına Takılan Düşler' adıyla belgesel filmlere de konu olan Yavuz, şu sıralar 'Islak Çarıklar' adlı bir belgesel haber programı için çalışmalarını sürdürüyor. Ağırlıklı olarak arkeoloji, çevre, kentsel dönüşüm ve tarım konularını ele alan çalışmalar yapmayı yazılı ve görsel medyada sürdüren Yavuz, yıkım politikalarıyla tarımdan hayvancılığa, kültürden mimariye kırsal yaşamın dönüşümünü ele alan araştırma yazılarıyla tanınıyor. Ziraat Mühendisleri Odası Basın Ödülü, Çağdaş Gazeteciler Derneği Belgesel ödülü, Türkiye Ziraatçılar Derneği Tarım ödülü, Kubaba Derneği kültür hizmeti ödülü'nün yanı sıra Türkiye Ormancılar Derneği gibi çeşitli meslek odası, kurum ve kuruluşlar tarafından ödüle layık görülen Gazeteci Yusuf Yavuz, Likya'dan Teke yöresine uzanan coğrafyadaki su kültürüne ilişkin uluslararası bir sanat projesinin de danışmanlığını ve metin yazarlığını üstleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.