Salgının ikinci dalgasında da TCCA’den dost eli

Kıbrıs Türk Toplumu Derneği (TCCA) salgında izole edilmiş, savunmasız ve bakım ihtiyacı olanları desteklemek için etkinliklerini sürdürüyor. Salgının birinci dalgasında verdiği hizmetlerden dolayı toplumun takdirini kazanan TCCA, ikinci dalgada da yardımlarını çeşitlendirerek sürdürüyor.

TCCA’dan yapılan açıklama şöyle:

“5 Kasım 2020 itibariyle gelen hükümet kısıtlamalarının devreye girmesi ile birlikte, bir deneyimli kuruluşun adım atması ve ihtiyacı olanları yalnız bırakılmamasını sağlamak için ve desteklemesi çok önemli olmaktadır.

Birinci Çovid-19 dalgasında TCCA Kıbrıs Evi’nin kullandığı restoran alanını yeni ‘Covid Destek’ hizmetlerini vermek için kullanmıştır. Bu dönemde TCCA’in verdiği hizmetler bunları içermektedir: Arkadaşlık Etme ve Destek Olma Servisi, Yeni Covid-19’a özel Türkçe ve İngilizce internet sitesi oluşturmak, bölgelere yiyecek dağıtımları, danışmanlık hizmeti, eczane servisleri, teslimat, televizyonda topluma dayalı bilgilerin yeniden tanıtımı, küçük işletmelere düzenli destek, Whatsapp üzerinden günlük bilgilendirme, günlük besin paketleri, ortaklıkların daha da geliştirilmesi.

TCCA’in Enfield, Haringey, Hackney, İslington ve Southwark bölgeleri başta olmak üzere tüm Londra genelinde verileceği hatırlatılarak, “TCCA bir topluluk olarak bu son derece zor zamanlarda toplumun ihtiyaçlarına en iyi şekilde nasıl karşılayabileceğini anlamak ve özetlemek için Türk Acil Durum üyeleriyle sanal bir toplantı yapacaktır” denildi.

TCCA, CEO’su Erim Metto şunları söyledi:

“Bu verilen servisin en önemli kısmı yaşlılarımız, izole ve ihtiyaç duyanların pandemi bitene kadar burda olacağımızı belirtmektir. Ayrıca, yaratılan çeşitli roller için özel görevliler alabilmemizi sağlayan, finans sağlayanlarıda ve ortaklarımızı da takdir etmek önemlidir. Özellikle, Edible London, ÇATI, Chaotic Angels, Cyprus İslamic Association, Euro Genç ve Dr Fazıl Küçük Türk Okuluna teşekkürlerimizi iletirim. İhtiyaç duyan varsa lütfen 02088261080 x1 numaralı telefonu arayın veya [email protected] adresine e-posta göndererek başlık içinde covid-19 olarak işaretleyin.”

Covid-19 Ekibi şöyle:

Sultan Özkurtlar – Çovid 19 Manager
Bayram Çubuk – Vetting and Supplies Co-ordination
Ayşe Bekir – Deliveries Co-ordination
Kaz Foncett – Befriending Manager
Gülay Ermiya – Çovid 19 Media Manager
Gülfidan Dervish – Volünteer Recruitment
Dr Mek Mehmet Yeşil – Counselling Co-ordination

TCCA CEO Erim and Ediable London CEO Soner
Head of produce Soner
Ayşe deliveries
Ayşe deliveries
Delivery point
Delivery point
Sultan Özkurtlar – Çovid 19 Manager
Dr Mek Mehmet Yeşil – Counselling Co-ordination
Team Covid

 

2468650cookie-checkSalgının ikinci dalgasında da TCCA’den dost eli

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.