‘Savcı ve 2 eylemci öldü

İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok rehine eylemi ile ilgili açıklama yaptı. Altınok eylemcilerden ikisinin öldürüldüğünü ve Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın ağır yaralı olarak kurtarıldığını açıkladı. Açıklamadan hemen sonra savcının da öldüğü haberi geldi.

Altınok şunları söylemişti:
“Bugün iki teröristin adliyemize girerek savcımız Mehmet Selim Bey’in odasına girmişler ve rehin almışlardır.

Altı saat boyunca gerek emniyet teşkilatı, gerek başsavcılığımız, vekillerimiz iletişim kanallarını açık bırakmak suretiyle yapılması lazım gelen bütün görüşmeleri yapmış, bu arada İstanbul Barosu Başkanımız Ümit Kocasakal da bu iletişim kanallarının kurulmasında emniyet teşkilatına yardımcı olmuştur.

Altı saat boyunca sabırla ve metanetle ve bütün güvenlik önlemlerini almak şartıyla, yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda maalesef teröristler telefonla iletişim kurulduğu bir anda rehin almış oldukları başsavcımızın odasından silah seslerinin gelmesi üzerine, emniyet birimlerimiz güvenlik kuvvetlerimiz odaya operasyon yapmışlardır.”

‘SAVCIMIZ HASTANEDE AMELİYATTA’

Başsavcımız Mehmet Selim bey ağır yaralı olarak hastanededir. operasyon sonucu iki terörist de ölü olarak ele geçirilmiştir. Bütün iletişim kanallarını kullanmamıza rağmen, adli teşkilatın bütün iyi niyetlerine rağmen olumlu bir netice alınmamış ve savcımıza silahla müdahalede bulunmuşlardır. Biz de operasyonu gerçekleştirdik, savcımız şu anda hastanede ameliyatta. Acil şifalar diliyorum.

Eylemci teröristlerin de şu anda yukarıda adli boyutuyla çalışmalar yapılmaktadır. Başsavcımıza acil şifalar diliyorum. Adalet teşiklatımıza geçmiş olsun diliyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’yle hiç kimsenin baş edemeyeceğini özellikle belirtmek istiyorum. Devletin savcısına devletin görevlilerine nerede bir el kalkarsa, güvenlik birimlerimiz o elleri kıracaklardır.

OTURMA EYLEMİ

Berkin Elvan dosyasına bakan Savcı Mehmet Selim Kiraz, öğlen saatlerinde DHKC üyesi olduğunu açıklayan eylemciler tarafından rehin alınmıştı. Rehin alan örgüt üyeleriyle müzakere görüşmeleri sürerken Adliye önüne gelen bir grup oturma eylemine başladı. Oturma eylemi yapan gruba polis müdahale etti.

1449030cookie-check‘Savcı ve 2 eylemci öldü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

12 + eight =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.