Şekerin tadı kaçtı: % 25 zam

“Üretimde rekor kırdık” açıklaması yapan Türkşeker, şeker fiyatına yüzde 25 zam yaptığını açıkladı. Kristal şekerin kilogramı KDV dahil 5,30 TL oldu.

Üreticilerin ve marketlerin şeker ve yağ başta olmak üzere pek çok ürüne ulaşamadıkları, satın almak istemelerine rağmen ürün alamadıkları veya istedikleri miktarın çok altında alabildikleri tartışmaları sürerken Türkşeker, şeker fiyatına zam yaptığını açıkladı.

Türkşeker, şeker fiyatına yüzde 25 zam yaptığını açıkladı. Türkşeker’in resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre, KDV hariç kilogramı 3,93 TL’den satılan kristal şeker fiyatı 4,91 TL oldu. Kristal şekerin KDV dahil fiyatı ise 5,30 olarak belirlendi.

Böylece, kristal şekerin 50 kilogramlık çuval fiyatı 212 TL’den 265,28 TL’ye çıktı.

Türkşeker, piyasada şeker bulunamadığı iddialarına ilişkin bugün yaptığı açıklamada “TÜRKŞEKER, 2020-2021 üretim döneminde birçok fabrikasında tüm zamanların rekorunu kırmıştır. 2021-2022 yılı üretim döneminde TÜRKŞEKER, yaklaşık 400 bin ton şeker üretmiş olup, bu miktar kooperatif ve özel sektör fabrikalarının üretimiyle birlikte toplamda 1 milyon 150 bin ton civarındadır. Çeşitli basın organlarında şekerde arz problemi olduğuna dair iddialar doğru değildir. Herhangi bir arz problemi bulunmamaktadır. Piyasada bazı firmaların fiyatları yükselterek ürün satmalarından dolayı böyle bir ortam oluşmuştur” demişti.

Sefer Selvi Karikatürleri EVRENSEL’DEN
Erdoğan: Ekonominin kitabını yazdık, yazmaya da devam ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.