Selçuk Geçer ‘benden duyun’ dedi: Dolar o seviyeyi görecek!

Ekonomist Selçuk Geçer dolar kurunun 18.55 lirayı gördükten sonra doların yeni hedefinin ne olacağını açıkladı.

Dolar, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ‘nın faiz kararını açıklamasından sonra yükselişine hız kesmeden devam ediyor. Doların 18.55 lira sınırını aştığı bu günlerde ekonomist Selçuk Geçer dolar tahminini revize etti.

DOLARDAKİ HER ARTIŞ POMPAYA YANSIYOR
“Dolar kurundaki artışın akaryakıt fiyatlarından başlayarak her şeye yansıdığını artık bilmeyen kalmadı. Önceki gün dolar kuruna bağlı olarak benzinin litresine 1 lira 42 kuruşluk zam geldi. Bu akşamda benzine zam bekleniyor. Bu zamların en önemli sebebi dolar kurundaki artış.

2021 yılın eylül ayında merkezin faizi 19 puandı. Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık ayında toplam 500 baz puan indirim yapan Merkez Banası Ocak, Şubat, Mart ve Nisan ayında faizi sabit tuttu. Mayıs ayında da Merkez Bankası faizi sabit bıraktığını açıkladı. Enflasyona endeksli tahvil ve ya süper Bono çıkarılacak açıklamalarından sonra iktidarın Kur Korumalı Mevduat uygulamasından istediği verimi alamadığının anlaşılmasından sonra doların ateşi yeniden yükselişe geçti. ” dedi.

19’DAN SONRA 30’U GÖRECEK
Selçuk Geçer yeni zirve için rakam verdi. “Dolar aralık ayında 12 liradan işlem görüyordu. Aralık ayından sonra bugüne kadar yükselen dolar 16 lira 50 kuruşu aştı. Doları artık tutamıyorlar diyen Selçuk Geçer,”Dolar 19 lirayı gördükten sonra 30 lira olana kadar yükselmeye devam edecek” dedi. GERÇEK GÜNDEM

2639050cookie-checkSelçuk Geçer ‘benden duyun’ dedi: Dolar o seviyeyi görecek!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.