Sinan Ateş cinayetinde yeniden gözaltı

Sinan Ateş cinayeti soruşturması kapsamında daha önce adli kontrolle serbest bırakılan Tolgahan D. tekrar gözaltına alındı.

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayetine ilişkin soruşturma devam ediyor. Sinan Ateş cinayeti soruşturmasında daha önce adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Tolgahan D’nin de arasında bulunduğu 3 kişi daha gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada, savcılık talimatıyla üç kişi daha gözaltına alındı. Gözaltına alınanların daha önce adli kontrolle serbest bırakılan Tolgahan D., Emre S. ve bir avukat olduğu öğrenildi.

Soruşturmada şimdiye kadar 15 şüpheli tutuklandı.

AKŞENER’DEN TEPKİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in başkent Ankara’da suikasta kurban gitmesinin ardından faillerin ortaya çıkartılmamasına tepki gösterdi. Meral Akşener, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da Sinan Ateş için çağrıda bulundu.

Akşener, “Hani Dicle’nin kenarında, kurdun kaptığı koyun bile senin mesuliyetin altındaydı?… Madem öyle mesuliyet senin Sayın Erdoğan! Dicle’nin kenarında değil, başkentin göbeğinde, aşağılık bir suikastla, bir vatan evladına kıydılar! Üstelik bunu, herkesin gözü önünde yaptılar! Ve şimdi de devletin gücünü kullanarak gerçek failleri, örtbas etmeye çalışıyorlar! Sen bostan korkuluğu musun? Görevini yerine getir Erdoğan!” diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Sinan Ateş, arkadaşı Selman Bozkurt ile Çankaya ilçesi Çukurambar semtindeki Kızılırmak Mahallesi’nde 30 Aralık’ta 2022’de, binadan çıktıkları sırada motosikletli 2 kişinin silahlı saldırısına uğradı.

Saldırıda Selman Bozkurt omzundan yaralanırken, Sinan Ateş ise hayatını kaybetti.

 

2663460cookie-checkSinan Ateş cinayetinde yeniden gözaltı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.