İslam’a ‘topyekün savaş’a soruşturma

ABD Genelkurmay Başkanı Martin Dempsey, Amerikan’ın en yetkin askeri okulu Joint Forces Staff College’da üst rütbeli askerlere İslam karşıtı ders verilmesini kınayarak, “Bu akademik bir sorumsuzluk” dedi.

ABD’de başka askeri okullarda İslam karşıtı bu tür derslerin verilip verilmediği konusunda araştırma yapılması emrini veren ABD Genelkurmay Başkanı Martin Dempsey, söz konusu dersin, ABD’nin din özgürlüğü ve farklı kültürlere hoşgörüyle bakma değerlerine karşı olduğunu söyledi.

YARBAY AÇIĞA ALINDI

Joint Forces Staff College’da İslam karşıtı dersi veren yarbay Matthew A. Dooley açığa alındı. Pentagon’un bu konuda başlattığı soruşturmanın sonuçlarının ay sonunda açıklanacağı belirtildi.

WIRED DERGİSİ ORTAYA ÇIKARMIŞTI

İlk olarak aylık Wired dergisi tarafından ortaya çıkarılan ders materyallerinde dünyadaki tüm Müslümanlara karşı “topyekün savaş” düşüncesi işleniyordu. Üst rütbeli askerlerin eğitildiği Joint Forces Staff College’daki derste, İslam’ın kutsal kentleri Mekke ve Medine’ye nükleer saldırı yapılması eğitimi veriliyordu.

Derste, dünyada 1.4 milyara ulaşan Müslümanlara dikkat çekilerek, “Amerika’yı İslamcı teröristlerden korumak” için Hiroşima’da olduğu gibi atom bombası kullanılarak topyekun savaşılabileceği savunuluyordu.

İSLAM’A KARŞI 4 AŞAMALI SAVAŞ PLANI

Virginia eyaletinde bulunan okulda yarbay Matthew A. Dooley tarafından verilen derslerin içeriği son yıllarda Batı dünyasında artan İslam düşmanlığının tipik örneklerinden. İslam’ı ”barbarlıkla” itham eden Dooley, derslerinde yine Müslümanları “dönüştürebilmek” için 4 aşamalı bir de savaş planı öneriyordu. İslam’ı “sapkın din” kategorisine almayı öneren Dooley, Suudi Arabistan’ı da “aç bırakmak” gerektiğini savunuyordu.

ABD’li yarbay Dooley, İslam’ın kutsal mekanları Mekke ve Medine’nin İkinci Dünya Savaşı’nda yok edilen Hiroşima ve Nagazaki kentleri gibi atom bombası atılarak ortadan kaldırılabileceğini söylüyordu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.