“Sokak röportajı için ‘basın kartı’ şartı getiriliyor!”

Muhabir Büşra Taşkıran 6 aydır yaptığı sokak röportajlarından birini daha gerçekleştirirken polis GBT kontrolü yapmak istedi. Taşkıran, gizlice fotoğraflarının çekildiğini ve sokak röportajı yapma için artık basın kartı şartının getirileceğini ifade etti.

Muhabir Büşra Taşkıran, 6 aydır yaptığı sokak röportajlarından birini daha gerçekleştirirken polis GBT kontrolü yapmak istedi. Taşkıran, gizlice fotoğraflarının çekildiğini ve sokak röportajı yapma için artık basın kartı şartının getirileceğini ifade etti.

Taşkıran’ın paylaşımları şöyle oldu:

“Yaklaşık 6 aydır sokak röportajı yapıyorum.Bugün ilk kez GBT yapıldı ve tam 3 kez belirli aralıklarla yapıldı. Halka sorduğumuz sorular not alındı ve amirlerine ilettiler. “Yasak” demeseler de sokak röportajlarına artık izin verilmeyeceğini ima eder şekilde konuştular.

İzinsiz fotoğrafımızı çektiklerini ise yanımdaki memurun telefonunda akan WhatsApp konuşmasında fotoğrafımı görünce anladım ve bunun doğru olmadığını ifade ettiğimde @FOXhaber muhabirlerinden başlayarak izinsiz çektikleri fotoğrafları göstermeye başladılar.

Ayrıca artık sokak röportajı yapabilmek için Cumhurbaşkanlığının verdiği basın kartının olması gerektiği ifade ettiler. Bu uygulamanın yeni bir emir olduğu söylediler. Sokaklarına yasak geldi canım ülkem…” GERÇEK GÜNDEM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 − eleven =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.