Soylu’dan CHP’ye: PKK cenazelerine gidin

Süleyman Soylu, “Müsteşarımız üzerinden ‘CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokolde kabul etmeyin’ talimatı gönderdim. Onları gideceği bir adres var. O adresi de onlara göstereceğiz. PKK terör örgütleri mensuplarının cenazeleri var. Biz, o leşleri çok sık kaldırtıyoruz. Onlara bir kişilik kontenjanı ayıracağız” dedi.

Soylu, milletvekili adayı olduğu İstanbul 2. bölgede bulunan ilçelere ziyaretleri dahilinde Kasımpaşa’daki Beyoğlu AKP İlçe Başkanlığına gitti.  Burada konuşan Soylu, ilçe teşkilatı üyelerine seçim dönemindeki çalışmaları nedeniyle teşekkür ederek, “Türkiye için yeni bir milat, yeni bir başlangıç yeni bir heyecan ve inanıyorum ki tüm hedeflerimizi gerçekleştirebileceğimiz çok güzel bir adım” diye konuştu.

Seçim dönemine ilişkin de konuşan Süleyman Soylu, “Bir, iki olay haricinde Allah’a hamdolsun bir demokrasi bereketi yaşandı. Bu demokrasi bereketi içerisinde Türkiye’nin her tarafından geçmiş seçimlere oranla en olaysız, sükun içerisinde Türkiye’nin her noktasında bir seçim oldu. Gerek olay sayıları açısından gerek bize yansıyanlar açısından bizim en çok sevineceğimiz, bir de bütün dünyaya nazire olurcasına katılımı çok yüksek bir seçim oldu. Bu seçimde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin temsili açısından kullanılan oyların yüzde 100’ü milli iradeye yansımıştır. Ama Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yansıması yüzde 98’in üzerindedir” ifadelerini kullandı.

‘CHP TARAFINDAN BARAJ AŞTIRILMIŞTIR’

“Birçok siyasi partinin birçok siyasi partiye oyu karışmıştır” diyen Süleyman Soylu, “Maalesef Türkiye’de bugün barajı aşmayacağı net görülen bir siyasi parti, Cumhuriyet Halk Partisi tarafından baraj aştırılmıştır. Bu açık ve nettir, bütün rakamlar ortadadır. Bu seçimden çıkarılacak çok önemli sonuçlar vardır. Bunlardan bir tanesi de budur. İnanıyorum ki milletimiz bunu çok iyi analiz etmiştir. Neyin ne olduğu açık bir şekilde seçim sonuçlarında görülmüştür” ifadelerini kullandı.

‘ŞEHİT CENAZELERİNE CHP’Yİ ALMAYIN TALİMATI GÖNDERDİM’

Soylu, “Müsteşarımız üzerinden ‘CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokolde kabul etmeyin’ talimatı gönderdim. Onları gideceği bir adres var. O adresi de onlara göstereceğiz. PKK terör örgütleri mensuplarının cenazeleri var. Biz, o leşleri çok sık kaldırtıyoruz. Onlara bir kişilik kontenjanı ayıracağız.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

six − 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.