Soylu’nun ‘dava açacağım’ dediği “gazeteci”den açıklama

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Hadi Özışık ile yaptığı görüşmeyi ifşa etti.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Hadi Özışık ile yaptığı görüşmeyi ifşa etti.

Sedat Peker’in yayınladığı videoda Hadi Özışık’ın Sedat Peker ve Soylu’yu “dostum” diye tanımladığı ve ikisinin arasında kaldığını belirttiği görüldü.

Son videonun üzerine sessizliğini bozan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sedat Peker ile hayatında hiç tanışmadığını söyledi. Soylu, yaptığı açıklamada, kendisi ile gerçekleştirildiği öne sürülen “arabuluculuk” ziyaretinin hiç yaşanmadığını vurguladı.

Soylu iddiaya ilişkin, “Yıllardır birlikte teşrik-i mesaide bulunduğumuz arkadaşlar bunlar, şaşkınım. Süleyman Özışık ile en son geçen yıl haziran ayında görüştüm, yakın zamanda Süleyman Özışık ile temasımız olmadı. Yakından tanıdığımız arkadaşlar ismimizi kullanarak bir mafya lideri ile bana tuzak ve tezgah kurdular. Yarın sabah Hadi Özışık ile Süleyman Özışık hakkında suç duyurusunda bulunacağım” ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili “gazeteci” Hadi Özışık’tan da açıklama geldi.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Özışık, “KAMUOYUNA DUYURU Sayın Süleyman Soylu’nun benim üzerimden yıpratılmasından ötürü üzgünüm. @suleymansoylu ve kamuoyundan özür diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Özışık, “Yaptığım görüşmeden Soylu’nun bilgisi kesinlikle yoktu” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

sixteen − one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.