speedprinters

AÇIK GAZETE


Acik Gazete and its advertising/maketing services.


Current research figures indicate that on-line marketing is an incresingly effective means of reaching current and potential customers and that such advertisers have found it’s use extremely effective in broadening their share of theirs respective markets. As the most widely read Turkish newspaper in Europe, and with readers all over the world, we feel we are aptly equiped to assist you in expanding your customer base.We currently offer very attractive introductory rates to advertisers and invite you to consider and utilise our marketing services.


Our rates for box ads range from £150-£350 per month, with discounts on two three or more months. These include a choice of graphics to meet your specific needs.


You may wish to check out the look of our Gazete by accessing our paper on www.acikgazete.com


We would be happy to discuss your requirements by phone or in person as you prefer.


Please email [email protected] or contact me on 077 9044 4369Fureya Ersoy
Public Relations and Marketing Manager


 


***
AÇIK GAZETE


www.acikgazete.com adresinden yayın yapan Açık Gazete, yıl başında Londra merkezli olarak kuruldu.


Gazeteci Faruk Eskioğlu’nun Genel yayın Yönetmenliği’ni üslendigi Açık Gazete’de pek çok değerli gazeteci ve bilim adamı yazıyor.


Avustralya’dan Meksika’ya 4 kıta ve 15 ülkeden kendi özgün haber ağını oluşturan Açık Gazete, savaş karşitı ve doğa dostu bir çizgide yayın yapıyor.


Açık Gazete, dünyanın neresinde olursa olsun internet kullanıcısı Türkçe konuşan herkese ulaşmayı amaçlıyor.


Açık Gazete yurtdışındaki Türklerin kendi özel gündemlerini ve içinde yaşadıkları toplumun nabzını tutmaya çalışarak bir ilki gerçekleştirmeye çalışıyor. Açık Gazete’nin bir diğer farkı da karikatür tadında foto-imajlarıyla ve açık bir tartışma platformuyla alternatif bir yayın sunması…


Açık Gazete Reklam ve Halkla İlişkiler Servisi de Türkiye ve Kıbrıs’taki şirketler ile başta İngiltere olmak üzere dış dünya ile arasındaki iletişimi sağlamak gibi misyon üsleniyor.


Faruk Eskioğlu
Genel Yayın Yönetmeni
[email protected]
0044 (0) 20 82118816
0044 (0) 7904 917 223

682340cookie-checkspeedprinters

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.