Su yatakları sağlık sunuyor

Distribütör firma OASİS  tarafından Türkiye’ye getirilen yüksek teknoloji ile üretilmiş ve ekstra donanımlarıyla konforu artırılmış AKVA su yatakları, sağlıklı,kaliteli uykunun beraberinde  boyun, sırt, bel, kas ağrılarına da çözüm sunuyor.


Günlük yaşamın telaşlı koşturması, stres, ruhsal ve bedensel yorgunluklar, sağlık sorunları vb. her şey uykunun kalitesini etkiliyor.  Gece boyunca yatakta dört dönmek, sabah boyun, sırt, bel ve kas ağrılarıyla uyanmak, hiç uyumamış ve dinlenmemişçesine yataktan kalkmak ve katlanmış bir yorgunlukla yeni güne başlamak hemen herkesin ortak sorunu. Uzmanlar, su yatağı kullananlarda uykusuzluk ve uyku kalitesini etkileyen sağlık sorunların  azaldığına ve kısa bir süre sonra da ortadan kalktığına dikkat çekiyor.
OASİS, Avrupa’nın en büyük üreticisi  Danimarka’lı AKVA’nın tasarım ödüllü, üstün teknolojik ekipmanlarına sahip konforlu su yataklarını Türk tüketicilerin beğenisine sunuyor.


Avustralya ve Norveç’te her iki kişiden biri tarafından kullanılan AKVA su yatakları Amerika Birleşik Devletleri’nde ise %25 Pazar paypına sahip. AKVA su yataklarını Türkiye’ye getiren distribütör firma OASİS Genel Müdürü Deniz Barcın, Türk tüketicilerinin su yatağına çok ilgili olduklarını belirtiyor. Türkiye’de su yatağının tam olarak bilinmiyor olmasından kaynaklanan sorularla zaman zaman karşılaştığını söyleyen Barcın, havuz, deniz oyuncaklarıyla su yatağı arasında bir paralellik kurmanın yanlış olduğu hatırlatarak “aman deniz yatağı ile su yatağı karıştırılmasın” diye uyarıyor.


Deniz Barcın şöyle devam ediyor:


“Nasıl olur da bir yatak, sulu olur diyebilirsiniz? Diğer tüm yataklar gibi su yatağının da bir kasası ve matratsesi bulunuyor. Su haznesi, sağlam yatak kasasının içine yerleştiriliyor. Akva su yatağı ayarlanabilen ısılı, su haznesinin üzerinde isteğe bağlı olarak dalgalanıyor. Su yatağının üzerinde vücudun tümü aynı oranda taşınarak korunuyor. Mevcut diğer yatak sistemlerinin hiç biri farklı vücut formlarına bir su yatağı gibi uyum sağlayamıyor.”


İSTER DALGALI İSTER DALGASIZ


Her insanın istekleri, tercihleri, ihtiyaçları farklı oluyor. Bir kişi yatağında suyun salınımlarını, dalga hareketlerini isterken bir başkası  istemiyor, istemeyebiliyor. AKVA su yatakları farklı tercih, istek ve ihtiyaçlara özel çözümler üretiyor. Ayrıca, beli korumak için, bel bölgesine gelecek şekilde özel keçeli su hazneleri de AKVA su yatağına eklenebiliyor. Diğer tüm yataklar, yatış pozisyonu ne olursa olsun vücuda bir baskı yapıyor. Sadece su yatağında, suyun kaldırma kuvvetinin de etkisiyle kullanılan diğer tüm materyaller insan vücuduna en uygun hale gelebiliyor. Normal yataklarda kan dolaşımının rahat olmaması, kılcal damarların tıkanmasına ve kasların gerilmesine neden oluyor. Bu durum uyku sırasında kişinin sık sık pozisyon değiştirme ihtiyacını doğuruyor. Su yatağında vücuda hiçbir yerden baskı uygulanmadığı için kan dolaşımı normal seyrinde devam ediyor. Vücudun orantılı olarak korunması, tüm vücuttaki kasları rahatlatarak sakin ve derin bir uyku sağlıyor. Uykusuzluk problemi, sırt ağrıları, omurgadaki disk problemlerinden doğan ağrılar, isiyas, skoliyose, gibi rahatsızlıklar su yatağı sayesinde azalıyor.  Gözlemler, su yatağı kullanılmaya başladıktan kısa bir  zaman sonra ağrıların tamamen ortadan kalktığını gösteriyor.  Bazı romatizmal hastalıklarda, artrosede,  eklemlerdeki ağrıları dindirmede su yatağı kullanmanın yarar sağladığı biliniyor.


AKVA su yataklarınının Türkiye Distribütörü OASİS Genel Müdürü Deniz Barcın,  evlerde bireysel  kullanıma uygun bebek yatağından, yatalak hasta yatağına kadar her türlü ihtiyaca cevap veren seçeneklerin ürün yelpazelerinde bulunduğunu belirtiyor. Deniz Barcın ayrıca hastane, fizyoterapi merkezleri, otel vb. yerler için özel su yataklarının bulunduğunu söylüyor.


AKVA su yatakları konusunda daha fazla bilgi için www.suyataklari.net adresinden yararlanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.