‘İsyancı Bahar’ 3 kez daha sahnede

Oyundaki isyan yıkıcı da, yağmacı da değil! Yakıcılığı da sadece, Tanrılar’dan ateşi çalıp insanlığa bilginin kaynağını sunan Prometheus’un yakıcılığında. Şimdi de, profesyonelce emek veren yirmi bir amatör oyuncu tutmaya “cüret” ediyor bu ateşi! Sizlerin de ateşiyle bir bahar şenliğinde buluşmayı, çoğalmayı bekliyor. Shakspeare’e, Brecht’e, Nazım Hikmet’e, ordan, bugün aramızda, hatta drama sınıfımızda olan ozanların ateşine de bir selam gönderip gücümüzün tükenmediğini, tükenmeyeceğini de göstererek.

Drama eğitmeni Celal Perk’in derleyip kurgulayarak yönettiği bu şenlik ateşini, Anıl Duman, Ayşe Gül, Ayten Soylu, Cemile Özkan, Dilan Seçgin, Ercan Karadoğan, Erdal Lenger, Erdoğan Bayır, Evci Bay, Ezgi Temel, Kamil Küpeli, Metin Sağır, Mürüvvet Güneş, Nazmiye Toksoy, Oktay Çinpolat, Onur Çabuk, Özgür Aktaş, Özlem Atik, Rahime Simpson, Ülkem Yılmaz ve Yener Çelik nefeslendiriyor. Yine drama sınıfımızda oyunculuk da yapan müzisyenlerimiz, vokalistlerimizin yanı sıra, usta müzisyenler Cahit Baylav, Nicik Maher, Salman Söbe ve Öncü Göçebe’den oluşan son derece nitelikli ve profesyonel müzisyenler de harlıyor bu ateşi.

Festivalimiz boyunca 19, 20, 29, 30 Haziran ve 1 Temmuz günlerinde Londra Toplum Merkezi’nin bahçesinde, açık havada seyirciyle buluşacak ateşimiz. Gece efektinden yararlanabilmek için de saat 21.30’da (9.30pm) başlayıp 1 saatten fazla sürecek tek perdelik bir oyun “İsyancı Bahar”. Yağmur diye de korkumuz yok, çünkü ateşimizin sönmemesi için her türlü önlemimizi de aldık. Beş gün boyunca geçmişten geleceğe uzanacak bu şenlik ateşini daha da harlamak için tek eksiğimiz sizlersiniz! “Bir bahardalı mıyım? Yoksa baharları bekleyen, beklerken kendini kışa döndürenlerden miyim?” diyen herkesin davetli olduğu bu şenliğe şimdiden hoş geldiniz!

Bilgi ve iletişim için: 020 7275 8440 – 020 8808 9342 – 079478 84202

OZANLAR – YAZARLAR: (Alfabetik sırayla)
ADNAN YÜCEL – AKGÜN AKOVA – ARİF DAMAR – BEHÇET NECATİGİL – BERTOLT BRECHT – CAN YÜCEL – CELAL PERK – CESAR FLEISCHER – CHE GUEVARA – CEMAL SÜREYYA – JUAN PARADES – HİLMİ YAVUZ – HÜSNÜ ARKAN – İSMET ÖZEL – KAMİL KÜPELİ – KEMAL ÖZER – MURATHAN MUNGAN – NADİR GÖKTÜRK – NAZIM HİKMET – ORHAN VELİ KANIK – PAPLO NERUDA – PAUL ÉLUARD – SENNUR SEZER – SHAKESPEARE – ZEYNEL CAN

ŞARKILAR: EZGİNİN GÜNLÜĞÜ – YENİ TÜRKÜ – GRUP YORUM – TİMUR SELÇUK

MÜZİK DİREKTÖRLERİ: ERDOĞAN BAYIR – ONUR ÇABUK

MÜZİSYENLER: NICKI MAHER – CAHİT BAYLAV – SALMAN SÖBE – ÖNCÜ GÖÇEBE – ANIL DUMAN

KOSTÜM REALİZASYONU: MÜRÜVVET GÜNEŞ – LEYLA KEPEZ

SERGİLEYENLER: 2011-12 DRAMA SINIFI

TARİHLER:
29, 30 HAZİRAN ve 1 TEMMUZ 2012 – SAAT 9.30 PM

MEKAN: LONDRA TOPLUM MERKEZİ BAHÇESİ (NLCH)
22 Moorefield Road, Tottenham, London N17 6PY

İLETİŞİM:
020 7275 8440 – 020 8808 9342 – 079478 84202

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

three + four =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.