TCMB Başkanı Murat Uysal gece yarısı görevden alındı

TC Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal görevden alınarak yerine eski Maliye Bakanı Naci Ağbal atandı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan Cumhurbaşkanı kararına göre; Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı (Guvernörü) Murat Uysal görevden alındı. Uysal’dan boşalan göreve eski Maliye Bakanı Naci Ağbal atandı.

Naci Ağbal’dan boşalan Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı görevine ise İbrahim Şenel atandı. Ayrıca, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyeliğine de Nihat Zeybekci uygun görüldü.

CHP’DEN İLK TEPKİ

TCMB Başkanı Murat Uysal görevden alınarak eski bakan ve Cumhurbaskanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal’ın atanması kararına ilk tepki CHP PM üyesi Eren Erdem’den geldi.

Erdem sosyal medyadan şunları söyledi:

“Piyasa kurallarına göre davrananı görevden alır. Sarayın kurallarına göre davrananı da görevden alır. İyisi mi kapatın Merkez Bankası’nı… Nasılsa bir işe yaramıyor artık; rezervi de bitti… Az kaldı dostlar! İlk seçimde tüm bu kepazelik son bulacak… Türkiye normalleşecek… İstanbul’da, Ankara’da, Antalya’da, Adana’da, Mersin’de ve 31 Mart’ın tüm kalelerinde nasıl yenildiyse; ilk seçimde yine yenilecek! Türkiye nefes alacak… Az kaldı.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

16 − seven =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.