The Turkish Times yayında

Gazetenin künyesinde yönetim kurulu “Mahir Kılıç, Fırat Mayil, Bülent Alver ve Umut Yücebaş” oluştuğu belirtildi. Ayrıca Yazı İşleri’nde Faruk Eskioğlu, Alpaslan Düven, Canan Çınar ve Suzan Doğan yer aldı. Gazetenin tasarımı ve organizatörlüğünü ise Ayşen İpek üslendi.

The Turkish Times’taki tanıtım yazısı aynen şöyle:

“Merhaba…

Londra’da Türkçe konuşan toplum ve içinde yaşadığı renkli mozayiğe yönelik olarak yayın hayatına başlayan The Turkish Times’tan merhaba…

The Turkish Times, objektif ve etik kurallara uyan bir habercilik yapacak. Türkçe yayınlanan diğer gazetelerden farklı olarak sektör haberlerini öne çıkaracak ve esnafın sorunlarını mercek altına almaya çalışacak.

Çagdaş gazetecilik ilkelerine sadık kalacak. Savaşa, şiddete, ayrımcılığa, ırkçılığa, küreselleşme ve her türlü sömürüye karşı çıkacak.

Topluluklar ve uluslar arasında nefreti, düşmanlığı körükleyici yayından kaçınacak. Barışı, ulusların ve halkların kardeşliğini ve eşitliğini savunacak.

Ulusal bağımsızlık ve demokrasiyi vazgeçilmez ilke olarak kabul ederek İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nde ve Helsinki Konferansı kararında belirtilen ilkeleri savunacak.

Sayfaları, yazmak isteyen büyük küçük herkese ve okur görüşlerine her zaman açık olacak.

The Turkish Times, 15 bin basılarak her cuma bütün bakkallarda ücretsiz olarak okura ulaşacak. Reklam gelirleriyle yaşamını sürdürecek. Yayın çizgisinde bağımsızlığına önem verecek…

The Turkish Times büyüdükce daha çok toplumsal faydayı gözeten ve arşiv değeri olan sosyal içerikli haberleri sayfalarına taşımaya çalışacak.

Londra’daki Türkçe gazetelerin yaşama mücadelesindeki makus talihi de değiştirerek uzun yıllar topluma hizmet etmek dileğiyle… Öneri ve eleştirilerinizi bekliyoruz…”

825340cookie-checkThe Turkish Times yayında

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

twenty + thirteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.