Toplumca sevilen Hasan Kutlu Londra’da hayatını kaybetti

İngiltere’de yaşayan, Türk ve Kürt Toplumu Dayanışma Merkezi’nin (DAY MER) üyesi olan Hasan Kutlu (60) hayatını kaybetti.

Gençlik yıllarından itibaren işçi sınıfı mücadelesinin en ön saflarında yer alan ve son nefesine kadar bu mücadeleden geri adım atmayan Hasan Kutlu Londra’da hayatını kaybetti.

Ölüm nedeni henüz kesinleşmeyen Kutlu, Londra’da 1989 yılında kurulan DAY-MER’in aktif üyelerinden birisiydi.

DAY-MER Başkanı Aslı Gül, “Londra’da tüm çevrelerce sevilen kişiliğiyle tanınan Emek Partili Kutlu, yaşamı boyunca fedakarlıktan kaçınmadı. Çok değerli bir yoldaşımızı kaybettik. Hasan ağabeyimiz eşine az rastlanan bir üyemizdi. Çok üzgünüz” dedi.

POLİSTEN YARDIM ÇAĞRISI

Polisten yapılan açıklamada Hasan Kutlu’nun Edmonton’da (evinin yakınında) yaralı olarak bulunduğu belirtilerek Kutlu’yu son anlarında görenlerin bilgi vermesi istendi. Açıklamada Kutlu’nun 2 Eylül Perşembe günü saat 03:00 sularında Langhedge Lane, N18’de bir arasokakta bacağından ciddi şekilde yaralanmış olarak bulunduğu bilgisine yer verilerek hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Olayla ilgili bilgisi olanların 101’i aramaları ya da “CAD1301/2Sep” referansıyla @MetCC tweet göndermeleri istendi.

AÇIK GAZETE: Hasan Kutlu çok değerli bir arkadaşımızdı. Onun yeri hiç bir zaman doldurulamayacaktır. Bütün sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Acımız çok büyük… Hasan kardeşimizi aramızdan erken ayrılmasına neden olan olayın bir an önce aydınlatılmasını ve varsa sorumlularının hesap vermesini istiyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

20 − 16 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.