Türkiye yanıyor, Orman Bakanı hemşehri yemeğinde!

Geçen akşam saatlerinde, 8 yıl önce de büyük bir yangına sahne olan Musa Dağı’na sıçrayan orman yangını gece boyunca devam etti. Elektriklerin kesik olduğu yangın bölgesinde bulunan alternatif tatil merkezi Olimpos boşaltıldı.

MUSA DAĞI SABAHA KADAR YANARDAĞ GİBİ ALEV KUSTU
Sabaha kadar yanan Musa Dağı’ndan gece yarısı yansıyan manzara adeta patlamış bir yanardağı andırıyordu. Yüzlerce noktada süren yangın, Musa Dağı’nın Akdeniz’e bakan 1000 metre rakımlarına kadar ulaştı.

Dün boşaltılan Olimpos Vadisi’nin üst kısımlarında bulunan ormanlık alanda küçük bölümler halinde yangın devam ediyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı yetkilileri ise Adrasan’daki yangının tamamen kontrol altına alındığını, bölegede soğutma çalışması yapıldığını açıkladılar.

TÜRKİYE YANIYOR, ORMAN BAKANI HEMŞEHRİ YEMEĞİNDE
Yangın bölgesinde elektrikler kesik olduğu için yörede yaşayanlar iftarlarını karanlıkta açarken, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ankara’da Adıyamanlılar Vakfı’nın düzenlediği hemşehri yemeğine katıldı. Bakan Eroğlu, katıldığı iftar yemeğinden fotoğrafları resmi twitter hesabından paylaşırken, aynı saatlerde Dışişleri Bakanı ve AKP Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu ile Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in ise Antalya’da KADEM’in iftar yemeğine katıldılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

sixteen − 12 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.