Yasak kalktı ama erişilemiyor

Görüntü paylaşım sitesi YouTube’dan yapılan açıklamada, ”son kapatma kararına neden teşkil eden videoların incelendiği ve YouTube içerik politikasına aykırı içeriğe sahip olmasından dolayı yayından kaldırıldığı” bildirilmişti.


Görüntü paylaşım sitesi YouTube’dan yapılan açıklamada, ”son kapatma kararına neden teşkil eden videoların incelendiği ve YouTube içerik politikasına aykırı içeriğe sahip olmasından dolayı yayından kaldırıldığı” bildirildi.


YouTube’dan yapılan yazılı açıklamada, Türk kullanıcıların şu anda YouTube’a erişememesinden üzgün olunduğu belirtildi.


Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:


”Son kapatma kararına neden teşkil eden videoları inceledik ve YouTube içerik politikasına aykırı içeriğe sahip olmasından dolayı yayından kaldırdık. YouTube’a Türkiye’den kısa bir süre içerisinde erişimin tekrar sağlanmasını bekliyoruz. YouTube olarak Türk kanunlarına aykırı olabilecek içeriğe ilişkin sorunları gidermek amacıyla yetkililerle işbirliğine her zaman hazırız.”


AÇIK GAZETE: Avustralya Başbakanı genel seçimler öncesindeışık hızı internet vaadini tutmak üzere kolları sıvadı. İnternet diğer ülkelere rekabet gücü kazandıracak bir iletişim aracı. Bir içerik yüzünden bütün sitenin cezalandırılması ise son derece çağdışı bir yöntemdir. Bu yaramazlık yapan bir çocuk için bütün aileye hapis cezası vermek ile eşdeğer bir uygulamadır. Youtube ve Indymedia – İstanbul yasaklarını çağdışı buluyoruz. Derhal kaldırılmalı…


 


 


 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.