Yeni başkonsolos görevde

Başkonsolosluk’tan verilen bilgi şöyle:

“Yorulmazlar aynı zamanda Vaşington’da kain Johns Hopkins Üniversitesi, İleri Uluslararası Çalışmalar Okulu (SAIS) bünyesindeki Dış Politika Enstitüsü (FPI) üyesidir.
2011-2014 yılları arasında Vaşington Büyükelçiliği’nde Müsteşar, 2005-2009 yılları arasında Tahran Büyükelçiliği’nde sırasıyla Üçüncü ve İkinci Katip olarak görev yapmıştır.
Harvard Üniversitesi, Weatherhead Uluslararası İlişkiler Merkezi’nde (WCFIA) 2011-2012 döneminde ‘Fellowship’ programına katılmıştır.
Daha önce, Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu’nun Özel Kaleminde, sırasıyla Özel Kalem Müdür Yardımcılığı ve Özel Müşavir Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.
Emirhan Yorulmazlar, Boğaziçi Üniversitesi’nde Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler ile Tarih olmak üzere çift anadal derecesine sahiptir.
1999-2000 yıllarında British Council ‘Chevening’ bursiyeri olarak London School of Economics’te (LSE) Avrupa Siyaseti ve Siyasası alanında yüksek lisansını tamamlamıştır.
Halen Boğaziçi Üniversitesinde doktora tez çalışmalarını sürdürmektedir. İngilizce’nin yanısıra Farsça ve başlangıç düzeyinde Fransızca bilmektedir.”

850410cookie-checkYeni başkonsolos görevde

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

twelve + 18 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.