22.7 C
Istanbul
Monday, August 15, 2022
Londra Bizimkiler
Ana Sayfa TÜRKİYE Yeni ÖSYM Başkanı’nın sakladığı tweetler ortaya çıktı

Yeni ÖSYM Başkanı’nın sakladığı tweetler ortaya çıktı

CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Bülent Maraklı, KPSS soruları çalındı iddialarının ardından ÖSYM Başkanlığı görevine atanan Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy’un önceden paylaştığı tweetleri ortaya çıkardı.

31 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleşen KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavının ardından soruların çalındığı iddiası ortalığı karıştırmıştı. Bazı sosyal medya kullanıcıları Yediiklim Yayınevi’nin deneme sınavlarında sorduğu soruların şıklarına kadar aynı olduğunu ileri sürmüştü. İddiaların ardından açıklama yapan ÖSYM Başkanı Halis Aygün, “2022 KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür Sınavı ile Eğitim Bilimleri Sınavı 31 Temmuz 2022 Pazar günü sabah ve öğleden sonra oturumlarında güvenli bir biçimde gerçekleştirilmiştir. Bazı sınav sorularının bir yayınevinin deneme sınavı sorularıyla aynı olduğuna ilişkin sosyal medya platformlarında ortaya atılan iddiaların incelemelerimiz neticesinde asılsız olduğu anlaşılmıştır” ifadelerine yer vermişti.

ÖSYM BAŞKANLIĞI’NA BAYRAM ALİ ERSOY ATANDI

İddiaların ardından Aygün görevden alınmıştı. Aygün’ün yerine ise Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandı. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan Resmi Gazete kararına göre, görevden alınan Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Halis Aygün’ün yerine Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandı.

CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Bülent Maraklı ise gündemi sarsacak bomba açıklamalarda bulundu.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Maraklı, göreve yeni atanan Ersoy’un önceden Twitter hesabından yaptığı içerikleri paylaştı.

Maraklı şöyle dedi:

Yeni ÖSYM Başkanı, atandığı an Twitter hesabını kapatmış olsa da birkaç tweetine Google sayesinde ulaşılıyor.

Tarikatçıya “efendim” diyen bir ÖSYM Başkanı’mız var artık.

Arkadaşlar önemli olan atananın değil, atayanın değişmesi. Biz değiştireceğiz.

İSMAİLAĞA CEMAATİNİN SOHBETLERİNDE GÖRÜLDÜ

Öte yandan Ersoy’un daha önce İslami NATO’yu savunan söylemleri ve İsmailağa cemaatine bağlı İlkseç Vakfı’nın Nokta Gençlik Örgütü’nün düzenlediği sohbetlere katılmasıyla gündeme gelmişti. Ayrıca İlim Yayma Cemiyetinin de ziyaret ettiği Ersoy, Halen, Milli Görüşçü Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) Başkanlığını yürütüyor.

ESAM, İslam NATO’sunun kurulması, İslami Birleşmiş Milletlerin oluşturulmasını savunan bir düşünce kuruluşu olarak öne çıkıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.