“Yıktırmayacağız!”

20 Kişinin katıldığı eylem sloganlarla ve sona erdi. Eylemde sık sık “ Yıkımlara Karşı Gücümüz Birliğimizdir, Evimizi Yıkanın Villasını Yıkarız, İşgalci Değiliz Bu Vatan Bizim, Halkız Haklıyız Kazanacağız” sloganları atıldı.

“Yıkımlara karşı gücümüz birliğimizdir” başlıklı açıklama aynen şöyle:

Halkın kanını emen, bir göz kondusunu bile ona çok gören iktidar, tüm Türkiye’de 7 milyon evi yoksul halkın başına yıkmanın peşinde. Toplam 7 milyon evi yıkarak yaklaşık 21 milyon yoksul halkı evsiz bırakacaklar.

On yıllardır yaşadığımız mahallelerimizden, bizi atmaya çalışanların başında gelen Beyoğlu belediyesi; yalanlarıyla, sinsice planlarıyla aylardır mahallelerimizde halkı aldatmaya çalışıyor. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan: “Yıkım yok. Tapularınız hazırlanıyor. Evlerinizde gönül rahatlığıyla yaşayın” diyor ve tapu dağıtacağı yalanıyla halkı birbirine düşürmeye, sinsice planlarıyla anlaşma yapmaya zorlamaya çalışıyor.

Bu oyunları bir yere kadar tutabilecektir ancak. Yıkım için mahallelerimize dozerleriyle, polis panzerleriyle geldiklerinde karşılarında direnen, örgütlü halkla karşılaşacaklar.

Beyoğlu belediyesi, iktidardan aldığı güçle yoksul mahallelerimize saldırmaya hazırlanıyor. Buna karşı direnmekten başka yolumuzun olmadığını biliyoruz. Evlerimizi başımıza yıkacak olanlar şundan emin olsunlar; onların karşısına onlardan daha cüretli bir şekilde çıkacağız! Yağmacılar saldırdıklarında, karşılarında halkın meşru direniş silahıyla karşılaşacaklar.

Direnişimiz gücünü meşruluğundan, haklılığından ve birlikteliğimizden alacaktır. Bu nedenle Türk, Kürt, Arap, Laz, Alevi, Sünni, sağcı-solcu demeden, aramızda yaratılan tüm suni ayrılıklardan kendimizi sıyırarak birleşeceğiz. Evlerimizi başımıza yıkmayı, bizi buralardan söküp atmayı planlayan AKP iktidarı ve onun gönüllü hizmetkârı Beyoğlu Belediyesinin yıkım saldırılarına karşı gücümüzü her geçen gün daha da büyüteceğiz. Örgütleneceğiz ve direneceğiz, evlerimizin yıkılmasına izin vermeyeceğiz. Çünkü yıkımları durduracak olan birleşik örgütlü direnişimizdir.

Evlerimizin yıkılması ve oturduğumuz, bize ait olan arazilerin bir avuç asalak burjuvaya, tekellere peşkeş çekileceği, Kentsel Dönüşümün bir rant saldırısı olduğu açıktır. Bu saldırı karşısında tek çözümün, tüm halkın birlikte direnişi olduğu da açıktır. Oturduğumuz araziler üzerinde yaşayan, ona emek veren, değer katan biziz. Bu yüzden bu düzenin yasaları ne derse desin bizim kendi emeğimizle yarattığımız değerlerimize sahip çıkmamız, en doğal ve meşru hakkımızdır.

Kentsel Dönüşüm adı altında yürütülen yıkım saldırısında canhıraş çalışan Beyoğlu belediyesini uyarıyoruz: bir avuç asalak burjuvanın çıkarları, rahatı için yoksul halkın evlerini başlarına yıkmaya çalışmaktan, bunun için halkı aldatmaya çalışmaktan vazgeçin! Ne yaparsanız yapın başaramayacaksınız çünkü. Karşınızda direnen, örgütlü bir halk bulacaksınız.

Bugün burada, Okmeydanı Sibel Yalçın Parkında yıkım saldırılarına karşı kurduğumuz direniş çadırımızın son günüdür. Amacımız birlikteliğimizi, örgütlülüğümüzü ve direnişimizi büyütmekti. Yıkım saldırıları son bulana kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Tüm halkımızı bu hedefimizi sahiplenmeye ve büyütmeye çağırıyoruz. Daha geç olmadan örgütlenelim, örgütlülüğümüzü büyütelim. Yağmacıların karşısına yenilmez örgütlü gücümüzle çıkalım!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.