Yumruk atan Özçelik Vekilimiz değildir!

HSYK kanun teklifinin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak kürsüye çıkan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın, yolsuzlukları gündeme getirerek hükümeti eleştirmesinin ardından yaşanan yumruklu kavganın odağındaki isim olan AKP Milletvekili Bayram Özçelik’e memleketi Burdur’dan sert tepki geldi. Burdur Sivil Toplum Platformu Başkanı Kemal Arslan, Özçelik’in meclisteki yumruklu saldırısından utanç duyduklarını belirterek, milletvekilliğine yakışmayan hareketlerinden dolayı Bayram Özçelik’i Burdur’un vekili olarak görmediklerini dile getirdi.

YUMRUKÇU AKP’Lİ VEKİL’E MİLLETTEN SERT TEPKİ GELDİ

TBMM Genel Kurulu’nda HSYK kanun teklifinin görüşüldüğü sırada yaşanan yumruklu kavgada, TBMM Katip Üyesi ve AKP Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, kürsüde konuşan CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’ın yanına giderek yumruk atması meclisi karıştırdı. AKP’ye yönelik yolsuzluk iddialarını gündeme getiren CHP’li Tezcan’ı yumruklayan ve burnu kanatan AKP Burdur Milletvekili Bayram Özçelik’e memleketi Burdur’dan sert tepki geldi.

‘ÖZÇELİK’İN SEVİYESİZ DAVRANIŞINI KINIYORUZ’

Burdur Sivil Toplum Platformu Başkanı Kemal Arslan, meclisteki yumruklu kavganın ardından yaptığı açıklamada, “Birilerinin bizim adımıza vekil tayin ettiği Bayram Efendinin yeni bir vukuatı ile gündeme geldi ‘Gadın Burdur’um. Daha önce Tunceli Milletvekili Kamer Genç’e saldırıp, yumruk atan Bayram Özçelik’in, Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’a fiili müdahalede bulunup, saldırdığını utanç duyarak izledik. 24 Dönemdir TBMM’ne vekil gönderen Burdur böylesini hiç görmedi! Eğitim düzeyi yüksek Burdur’a hiç mi hiç yakışmadı bu milletvekili.İlimiz milletvekilinin, milletin meclisinde böylesine kaba, seviyesiz davranışlarda bulunmasını kabul etmiyor, kendisini kınıyoruz!” görüşünü dile getirdi.

‘BURDUR HALKI BU DÜZEYSİZLİĞİ KABUL ETMİYOR’

Bayram Öçelik’in kaba davranışlarının Kamer Genç ve Bülent Tezcan’dan çok Burdur halkını yaraladığını dile getiren Arslan, “Burdur halkının arzuladığı vekil profili; insanlara saygılı, efendi, olgunluğu ile söylediği dinlenen, kendisine oy versin ya da vermesin milletin tüm fertlerinin vekilleri olarak görebildiği güven veren bir kişiliktir. Kendisini listeye koyarak vekil tayin edenlerin gözünde makbule geçiyorsa bile böylesi düzeysiz davranışlar, Burdur halkı nezdinde kabul görmemektedir” dedi.

‘ÖZÇELİK’İ VEKİLİMİZ OLARAK GÖRMÜYORUZ!’

Bayram Özçelik’in saldırdığı Kamer Genç ve Bülent Tezcan’dan Burdur Sivil Toplum Platformu olarak özür dilediklerini açıklayan Platform Başkanı Kemal Arslan, şu görüşleri dile getirdi: “bu şahsın kendilerine yönelik saygısız tavırlarının, Burdur halkına karşı yapılmış saygısızlık olarak kabul ettiğimizi bildiriyoruz. Milletvekilliğine yakışmayan tutum ve tavırlarla Burdur halkına utanç duyuran Bayram Özçelik’i vekilimiz olarak görmediğimizi, Kamer Genç ve Bülent Tezcan başta olmak üzere Bayram Özçelik’in saygısızlık ettiği TBMM üyelerine ve kamuoyuna önemle duyururuz.”
(Fotoğraflar: Hürriyet)

1560330cookie-checkYumruk atan Özçelik Vekilimiz değildir!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 + 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.