Zahid Akman’a ikinci şok!

Gazeteport’un haberine göre, Deniz Feneri davasından yargılanmasına devam eden RTÜK eski başkanı Zahit Akman hakkında ‘Sahtecilik’ suçlamasıyla yeni bir dava açılması için düğmeye basıldı.

1 YIL 15 GÜN HAPİS

RTÜK’te daire başkanı olarak çalışırken görevden alınan ve Danıştay kararına rağmen göreve iade edilmeyen Cengiz Özdiker davasında, 1 yıl 15 gün hapse mahkum olan Zahit Akman hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Ankara 19. Sulh Ceza Mahkemesi, Özdiker’in 20 Nisan 2006’daki atanmasıyla ilgili dönemin RTÜK Başkanı Zahid Akman’ın, karşı oyu olmadığını belirledi. Ancak 20 Nisan 2009’da RTÜK üyesi Abdülvahap Darendeli mahkemeye bir belge verdi. Belgedeki muhalefet şerhinde Akman’ın da karşı oy imzası olduğu görüldü.

Bunun üzerine cezadan kurtulmak için sahte muhalefet şerhi ürettiği öne sürülen Akman hakkında, ‘Resmi evrakta sahtecilik” suçundan suç duyurusunda bulunulmasına karar verildi. Suç duyurusunu değerlendirecek olan savcılık Akman hakkında yeni bir dava daha açabilecek.

FENER DAVASI DEVAM EDİYOR

RTÜK eski Başkanı Zahid Akman hakkında, üç savcının görevden alınmasına neden olan ve suç vasfı değişerek geçen yıl Ocak ayında İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlanan Deniz Feneri davası da devam ediyor.

Aralarında Zahid Akman, Zekeriya Karaman ve Mustafa Çelik’in de bulunduğu 20 sanık, ‘Hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma, özel belgede sahtecilik ve kamu görevlisinin sahteciliğe iştirak etmek” suçlarından çeşitli hapis cezaları istemiyle yargılanıyor.

1408120cookie-checkZahid Akman’a ikinci şok!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

6 + eight =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.