Zayıflama kitabı aç evsizler için satıldı

Londra Sofra Restoranlarından sıra dışı etkinlik:
Zayıflama kitabı aç evsizler için satıldı

Mizah Yazarı Erdinç Utku’nun “Eyvah Zayıflıyorum!” adlı zayıflama kitabı satışından elde edilen 410 Sterlin evsizlere verildi.

Londra Sofra Restoranlarının kurucusu Hüseyin Özer ve Sofra Mayfair restoranının sahibi Alper Güner’in desteğiyle düzenlenen kitap tanıtım etkinliğinde “Eyvah Zayıflıyorum!” adlı zayıflama kitabının geliri evsizlere gıda yardımı olarak verildi.

Mizah yazarı Erdinç Utku’nun beşinci kitabı “Eyvah Zayıflıyorum!” Londra’da sıra dışı bir etkinlikle tanıtıldı. Zayıflama kitabının satışından elde edilen £410.04 evsizlerlerle ilgili projeler yapan NOTLONDON adlı oluşumun temsilcisi ve evsizlerle ilgili “NotLondon” adlı kitabın yazarı Richard Currall’a teslim edildi. Currall yaptığı kısa konuşmada Hüseyin Özer, Alper Güner ve yazar Erdinç Utku’ya teşekkür etti ve “kendi imkanlarıyla evsizlere destek olmaya çalıştıklarını, bu yapılan yardımın kendisini duygulandırdığını ve bunun evsizlere en yararlı olacak şekilde kullanılacağını ifade etti.

Limasollular Derneği (UK) başkanı Arife Retvan ve Oakthorpe Türk Okulu Derneği başkanı Ülkü Demirel’in de aralarında bulunduğu kitap severlerin katıldığı etkinlikte kitabını tanıtan yazar Erdinç Utku “279 milyar dolarlık bir pazarı oluşturan zayıflama sektörünü kiloluları  para ve müşteri kaynağı olarak gören iştahı kabarık bir canavara” benzetti ve “mizahın zor zayıflama sürecinde yükümüzü hafiflettiğini ve kahkahanın mutluluk hormonu salgılayarak daha az yememizi sağladığını” söyledi. Kitabın farklı bölümlerinden kısa kısa örnekler sunan yazar Utku, “yardım kampanyalarında kitap satışını onaylamadığını ancak bu ilginç etkinlikte dünyada bir milyar obez varken bir milyar insanın da açlıkla karşı karşıya kaldığına dikkat çektiklerini” vurguladı. Bu etkinlikte kitabın ruhuna ve felsefesine uygun olarak bu çelişkiyi ortaya koyduklarını belirtti. Yazar ayrıca etkinlik kapsamında 59 kitabının okuyucuya ulaşmasından memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Cumhuriyet kitaplarından 19 Haziran’da satışa sunulan ve kısa sürede ilk baskısı biten, Ağustos ayında ikinci baskısı yapılan “Eyvah Zayıflıyorum!”, Ankara, İzmir, Brüksel, Berlin ve Londra’da söyleşi ve imza günlerinde kitap severlerle buluştu. Yazar Utku 13 Kasım’da Frankfurt’da, 14 Kasım’da ise Lahey’de “Eyvah Zayıflıyorum!” kitabı söyleşi ve İmza günlerinde kitapseverlerle buluşacak.

“NotLondon” adlı kitabın yazarı Richard Currall ve Erdinç Utku

2562950cookie-checkZayıflama kitabı aç evsizler için satıldı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 − three =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.