CHP liderinden rehin savcı yorumu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nde gerçekleştirdiği son grup toplantısı ardından gazetecilerin soruları üzerine İstanbul’da adliye eylemi ile ilgili bilgisi olmadığını söyledi.

Kılıçdaroğlu, gruptaki konuşması ardından Berkin Elvan’ın ölümüyle ilgili soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın Çağlayan Adliyesi’nin 6’ncı katındaki odasına silahlı kişilerin girmesi soruları ile karşılaştı. Kılıçdaroğlu, “Bu konuda bilgim yok arkadaşlar. Önce bir bakmam lazım” diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU’NDAN MİT’E GÖNDERME

Kılıçdaroğlu bu açıklamasının ardından twitter’dan olayla ilgili bazı tweetler attı. CHP Lideri, silahların adliyeye sokulmasında elektrik kesintisinin etkisinin olup olmadığını sordu. Kılıçdaroğlu, MİT’in CHP’yi dinlediği iddialarına da gönderme yaparak “bir ülkenin Milli İstihbarat Teşkilatı vazifesi olmayan işlerle uğraşırsa Cumhuriyet’in savcılarının odası da davulla zurnayla basılır” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun konuyla ilgili yazdıkları şöyle:

Savcının göz göre göre rehine alınmasını izleyen hükümet ve istihbarata sormak istiyorum:
– Bayrak, flama, silah, plastik kelepçe gibi eylem araçları ile adliyeye nasıl girildi?
– Bu malzemelerin adliyeye sokulmasında yaşanan elektrik kesintisi etkili mi olmuştur? Yoksa elektrik bu iş için kasıtlı mı kesilmiştir?
– Adliye’nin var olan jerenatörü devredeyse, bu malzemelerin içeri sokulmasında kimler yardım etmiştir?
– Hükümetin kesinti sonrası “Terör saldırısı olabilir” açıklaması, rehin alma olayında parmağı olduğunun göstergesi midir?

1448990cookie-checkCHP liderinden rehin savcı yorumu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × five =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.