Falyalı cinayetinin zanlısı yakalandı

Kıbrıs’ta kumarhane patronu Halil Falyalı suikaste uğramıştı. Saldırının faili olduğu belirtilen bir kişi Hollanda’da yakalandı. Falyalı ve şöförünün ölümünden sorumlu olduğu ifade edilen zanlının Türkiye’ye iade edilmesi bekleniyor.

Kumarhane patronu Halil Falyalı’nın öldürülmesine ilişkin yeni bir gelişme yaşandı.

BBC‘de yer alan habere göre Kıbrıs’ta geçen yıl Falyalı ve şöförünü öldüren zanlı Hollanda’nın Zoetermeer kasabasında yakalandı.

Türk emniyet birimlerinin uyarısı üzerine harekete geçen Hollanda polisinin Lahey yakınlarındaki kasabada operasyon düzenledikleri belirtildi.

Dün hakim karşısına çıkan zanlı tutuklandı. Hollanda’da tutuklu bulunan zanlının Türkiye’ye iade edilmesi bekleniyor.

Şubat 2022’de Girne’ye bağlı Çatalköy’de yaşanan saldırıda Halil Falyalı’nın aracı otomatik silahlarla taranmıştı.

Halil Falyalı’nın 30 milyon dolarlık kripto parasına el konuldu
Halil Falyalı’nın 30 milyon dolarlık kripto parasına el konuldu
Haberi Görüntüle
Vücuduna 16 mermi isabet eden Falyalı ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede, şöförü Murat Demirtaş ise olay yerinde ölmüştü.

6 KİŞİ YAKALANMIŞTI

Olaydan sonra, cinayetle bağlantılı olduğu gerekçesiyle Mehmet Faysal Söylemez ve Mustafa Söylemez kardeşlerin de aralarında olduğu 6 kişi gözaltına alındı.

İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 12 Ekim’de görülen davada, Mehmet Faysal Söylemez ve Mustafa Söylemez hakkında, “planlayarak kasten öldürme” ve “Suç işlemek maksadıyla örgüt kurma ve yönetme” suçlarından ikişer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi.

Savcı, Ender Yıldız, Abdurrahim Çelik, Cengiz Şener, Metin Süs adlı sanıkların ise “planlı cinayete yardım” ve “suç örgütüne üyelik” suçlarından 33 yıldan 46 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını istedi.

2738440cookie-checkFalyalı cinayetinin zanlısı yakalandı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.