Gik-Der Festivali online gerçekleşecek

Londra’da faaliyet gösteren Göçmen İşçiler Kültür Derneği’nin geleneksel olarak düzenlediği festival bu yıl ‘Irkçılığa Hayır’ temalı ve online gerçekleşecek.

Bu yıl düzenlenecek olan festival ile ilgili olarak GikDer’den yapılan açıklama şöyle:

12 yıldır kesintisiz bir şekilde düzenlediği festivaller vesilesi ile 10 binlerce insana ulaşmayı başaran Göçmen İşçiler Kültür Derneği bu yıl pandemi koşullarından kaynaklı açık hava park festrivalini online olarak gerçekleştiriyor.

Onlarca sanatçı ve konuğun katılacağı festival 28 Haziran Pazar günü saat 14.00 ile 20.00 arası GikDer’in sosyal medya kanallarından canlı olarak yayınlanacak.

Erdal Erzincan, İlkay Akkaya, Pınar Aydınlar, Grup Vardiya, Lawje, Canan Sağar ve İbrahim Kırılmaz, Suna Alan ve grubunun sahne aldığı, Gazeteci Can Dündar, Moda ve tasarımcı Barbaros Şansal, Siyasetçi ve Ekonomist Alp Altınörs, AvEG-Kon başkanı Zeynep Birsel, Britanya Alevi Federasyonu başkanı İsrafil Erbil,Akademisyen Alkan Karaçam, Profesör Doktor Sinan Özbek HDK eş başkanı Sedat Şenoğlu, Gazeteci Steve Sweeney ve çok sayıda sürpriz konuşmacının konuk olacağı festival tüm kültür ve sanatseverlere dolu dolu capcanlı bir program sunmayı hedeflemekte.

Ayrıca bu vesile ile Irkçılığa Hayır #Nefesalamıyorum başlığı ile gerçekleşen 12. Gik-Der Kültür ve Sanat Festivali düzenleme komitesi olarak festivalde yer alacak olan bütün sanatçı ve konuşmacı dostlarımıza teşekkür ediyoruz.

Pazar günü yayınlanacak olan festival saat 2’den itibaren Gik-Der’e ait Facebook, Youtube, İnstigram ve Twitch sayfalarından izlenebilecek.

Online festival, GİK-DER’in bütün sosyal medya platformlarında canlı yayınlanacak. Programı derneğin sosyal medya hesaplarından takip edebilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

sixteen + 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.