Güley Yahyalar hayatını kaybetti

İngiltere Türk toplumunun yakından tanıdığı, Yahyalar ailesinin küçük kızı Güley Yahyalar (46) geçirdiği beyin kanaması sonrası kurtarılamadı.

Sonay – Neyran Yahyalar çiftinin küçük kızı olan ve hayatını ortopedik engelli olarak geçiren Güley Yahyalar, 2 Mart Cuma sabaha karşı rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı.

Edinilen bilgiye göre ilk önce Princess Royal Üniversite hastanesine kaldırılan Güley,  buradan Kin’s College Hastanesine nakledilerek beyin kanaması teşhisi ile burada amelayat edildi.

Ameliyet sonrası bir defa gözlerini açan ve tepki veren Güley, sevenlerini ümitlendirdi. Ancak, 13 Mart Çarşamba günü akşam saat 19:00’da doktorları vefat haberini verdi.

AİLE BAĞLARINI ANLATAN ‘NEYRAN’ İSİMLİ KİTABI VARDI

Güley Yahyalar, dört yıl önce çok sevdiği babasını kaybettikten sonra, aile bağlarını konu alan ve annesinin adını taşıyan “Neyran” adlı bir kitap yazmıştı.

Kitabın satışından elde ettiği geliri ortopedik engellilere yardım yapmak üzere kampanyalar düzenleyen Güley, sanatçı Bahar Gökhan ile birlikte bir de “El Vereceksen Gel” adlı proje yaparak, televizyon ekranlarından engellilere destek çağrıları yapmıştı.

Güley Yahlayar, Kıbrıs Yeni İskele’de merhum babası Sonay Yahyalar’ın yanına defnedilecek.

2168750cookie-checkGüley Yahyalar hayatını kaybetti

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.