İddia: Erdoğan da Akşener’e ‘gitme’ dedi

Olağanüstü kurultay kararı alan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Ramazan Bayramı nedeniyle telefonda görüşen AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Partinin başında kal’ çağrısı yaptığı iddia edildi.

Cumhuriyet Gazetesi’nden Selda Güneysu’nun haberine göre yerel seçimlerde partisinin aldığı sonuç üzerine olağanüstü kurultay kararı alan ve kurultayda “aday olmayacağını” açıklayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Partinizin başında kalın, ayrılmayın” çağrısında bulunduğu öne sürüldü.

Erdoğan’ın, Ramazan Bayramı nedeniyle Akşener ile bayramlaştığı telefon görüşmesinde partinin yerel seçimlerde aldığı sonuç ve olağanüstü kurultay üzerinde konuşulduğu ve Akşener için ‘ayrılmayın’ çağrısı yaptığı iddia edildi. Akşener’in ise görüşmede “nezaketinden ötürü Erdoğan’a teşekkür ettiği” öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan önceki gün Yeniden Refah Partisi ve DEM Parti dışında, siyasi partilerin genel başkanlarını telefonla arayarak bayramlarını kutlamıştı.

BAHÇELİ DE ÇAĞRI YAPMIŞTI
Şeker Bayramı nedeniyle önceki gün MHP’nin kurucu genel başkanı Alparslan Türkeş’in anıt mezarını ziyaret eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Akşener’in kurultayda aday olmayacağının sorulması üzerine, “Ayrılma kararından vazgeçerek partinin başında devamını, aday olmayı düşünenlerin de etrafında kenetlenmesi gerektiğini düşünmekteyim” cevabını vermişti.

2770640cookie-checkİddia: Erdoğan da Akşener’e ‘gitme’ dedi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.