Kıbrıslı genç profesyoneller atakta

British Turkish Cypriot Professionals (BTCP) üyeleri yemekli gecede bir araya geldi.

KKTC’nin Londra Temsilci Zehra Başaran’ın önderliğinde geçen mart ayında Londra’da kurulan British Turkish Cypriot Professionals üyeleri Merkez Londra’daki Kibele Restoran’da bir araya geldiler.

Geceye onur konuğu Temsilci Zehra Başaran ile yönetim kurulu üyeleri Fatma Hüseyin Yazıcı, Eda Aylıydız, Hilmi Osman ve Ceyhun Sesigüzel ve 40’a yakın genç profesyonel katıldı.

Gecede İngilizce yapılan konuşmalarda BTCP’nin kuruluş amacı anlatıldı.

Temsilci Başaran, Kıbrıs Türkünün yurt dışında güçlü bir diasporaya sahip olması ve yaşamın her alanında birlik ve dayanışma ile çalışması gerektiğini söyledi. İki yıllık temsilcilik süresince bu tür projelere önderlik yapmaktan çok memnun olduğunu belirten Başaran, özellikle BTCP gibi STK’lerin günümüzde geldikleri ülkenin yanı sıra geldikleri içinde yaşanılan ülkede de yeni bir dünya yaratılmasında öncü güç olduklarını sözlerine ekledi.

Eda Ayyıldız da BTCP’nin genç ve dinamik üyelerinin birikim ve deneyimlerini paylaşarak sinerji yaratmayı amaçladıklarını vurgulayarak, “Toplum ve iş dünyasını bir araya getirmek, eşgüdümlü çalışarak projeler geliştirmek gibi amaçlarımız var” dedi.

Ceyhun Sesigüzel de BTCP’nin vizyon sahibi pek çok yetenekli üyeye sahip olduğunu vurgulayarak, “Yılda 4 kez bir araya gelerek ‘neler yapabiliriz’ diye beyin fırtınası yapacağız. Birbirimizle sürekli iletişim içinde olarak yeni iş fırsatları ve teknolojik gelişmeleri değerlendireceğiz” diye konuştu.

BTCP yönetim kurulu ayrıca BTCP’nin oluşumuna önderlik eden Temsilci Başaran’a da çiçek ve plaket vererek teşekkür etti.

2186890cookie-checkKıbrıslı genç profesyoneller atakta

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.