28.4 C
Istanbul
Saturday, September 18, 2021
Ana Sayfa TÜRKİYE Son ankette AKP seçmeninden itiraf gibi ‘mafya’ cevabı!

Son ankette AKP seçmeninden itiraf gibi ‘mafya’ cevabı!

MetroPOLL tarafından yapılan ankete göre, AKP seçmeninin yüzde 44,7’si mafya örgütlerinin birileri tarafından korunup kollandığını düşünüyor.

Metropoll Araştırma şirketinin kurucusu Özer Sencar, Twitter hesabı üzerinden ‘Türkiye’nin Nabzı Mayıs 2021’ anketinde mafyatik gruplarla ilgili yöneltilen sorulardan çıkan sonuçları paylaştı.

Mafyatik grupları ele alan anket sorularında seçmenin yüzde 57’si Türkiye’de mafyatik kişiler, gruplar ve olayların sayısının son yıllarda arttığını düşünüyor.

Dikkat çeken anketin mafya örgütlerinin birileri tarafından korunup kollandığını düşünme oranları parti tabanında  İYİ Parti’de yüzde 85 ile en yüksek oran iken AKP seçmeninin ise yüzde 44,7’si mafya örgütlerinin birileri tarafından korunup kollandığını düşünüyor.

Öte yandan halkın yüzde 34’ü mafya ve suç örgütleriyle etkili mücadele edildiğini düşünürken yüzde 47’si de etkili mücadele edilmediğini ifade ediyor. Mafya ve suç örgütlerine karşı etkin mücadele edilmediğini düşünenlerin AKP seçmeni içindeki oranı ise yüzde 23,6 oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

two + 11 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.