Yalçıntaş da kameraya takılmış

Yargıdaki rüşvet soruşturması kapsamında polisin, diğer çete üyeleriyle birlikte İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş’ı da gizli kameralarla izlediği ortaya çıktı. Yalçıntaş, CNR’la aralarındaki tahliye kararının Yargıtay’da kendi lehlerine çıkması üzerine Ankara’ya giderek TBMM önünde avukat Süleyman Balcı’yla görüştü.

Yolda yürüyerek konuşan Yalçıntaş ve Balcı, polis kameralarınca saniye saniye görüntülendi. Diğer şüphelilerin rüşvet parası olarak değerlendirilen çanta ve poşetleri taşıması da yine kameralarla takibe alındı.

İTO Başkanı da kameralarla izlenmiş

Bu arada Murat Yalçıntaş’ın adının soruşturmayla gündeme gelmesi, Ak Parti’nin internet sitesinde önemli bir eksiği de gösterdi. Ak Parti’nin 64 kişiden oluşan Kurucular Kurulu’nda Murat Yalçıntaş’ın özgeçmişi de fotoğrafı da bulunmuyor. Kurucuların Yalçıntaş hariç hepsinin özgeçmişi internet sitesinde yer alıyor. Yalçıntaş’ın yanı sıra iki kurucunun daha fotoğrafı bulunmuyor. Parti görevlileri, özgeçmişleri kurucuların hazırlayarak gönderdiğini, kendilerinin sadece siteye yükleme yaptıklarını belirterek, son olaylar üzerine siteden çıkarma gibi bir durumun söz konusu olmadığını vurguladılar.

Tutuklu sayısı 10’a yükseldi

Soruşturma kapsamında polise teslim olan İstanbul Barosu’na kayıtlı avukat Abdullah Pehlivan, sevk edildiğiNöbetçi Ankara 7. Sulh Ceza Mahkemesi’nce tutuklandı. Soruşturmadaki tutuklu sayısı 10’a yükseldi.

Hisarcıklıoğlu İTO’ya gidiyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, İTO Başkanı Murat Yalçıntaş’ın yargıda rüşvet operasyonu çerçevesinde, “Kamu rüşvet verir mi, cevap bunun içinde” değerlendirmesinin ardından bugün İTO yönetim kurulunu ziyaret edecek. İTO Başkanı Yalçıntaş, aynı zamanda TOBB Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.