Akıncılar’dan kaçacaklardı

Milli Savunma Bakanı Işık, darbe girişimine katılanlara ilişkin, “Bunlar darbenin başarısız olduğunu anladıkları anda üç CASA uçağını hazır ettiler, Akıncılar’dan kaçacaklardı” dedi.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası’nda gündeme ilişkin soruları yanıtlıyor.

”PİST VURULMASAYDI BUGÜN DARBECİLERİN TAMAMI YURTDIŞINA KAÇMIŞ OLURDU”

Milli Savunma Bakanı Işık, Akıncı Üssü’nden FETÖ’nün darbe girişimine katılanlara ilişkin, “Bunlar darbenin başarısız olduğunu anladıkları anda üç CASA uçağını hazır ettiler, Akıncılar’dan kaçacaklardı” dedi.

Işık, “Sayın Başbakanımızın o emrinden sonra pist vurulmamış olsaydı, bilin ki bugün darbecilerin neredeyse tamamı yurtdışına kaçmış olurdu” diye konuştu.

İHRAÇ EDİLEN ASKER SAYISI

Milli Savunma Bakanı Işık, TSK’dan ihraç edilen asker sayısını da açıkladı: ”Kara, deniz, hava, jandarma ve sahil güvenlik dahil 3 bin 725 kişi.”

FİRARİ ASKER SAYISI

Bakan Işık darbe girişimi sonrası firar eden askerlere ilişkin rakamları da açıkladı: ”TSK’nın son rakamı 9’u general, amiral 137 firari olduğu.”

”BUNDAN SONRASINI PKK DÜŞÜNSÜN”

Bakan Fikri Işık, terör örgütü PKK’nın saldırılarına ilişkin ise şöyle konuştu:

”Şunu PKK’nın çok iyi bilmesi lazım ki Türkiye Cumhuriyeti, 15 Temmuz gecesinden bugün çok daha güçlüdür. En azından TSK’nın içerisine sızmış hainleri kendi içerisinden çok büyük oranda temizlemiştir ve PKK’nın içeriden destek alma ihtimali ortadan kalkmıştır. Bundan sonrasını PKK düşünsün, PKK’nın yöneticileri düşünsün.

Nasıl 23 Temmuz’da giriştikleri haince süreçte çok ağır bedeller ödediler, şimdi 15 Temmuz’dan sonra da bu yaptıklarının çok ağır şekilde karşılığını alacaklar, bedellerini ödeyecekler. Burada hiç tereddüt taşımıyoruz. İnşallah bu konuda halkımızla el ele bu hainlerin ihanetlerini boşa çıkaracağız. Nasıl FETÖ ihanetini boşa çıkardıysak, PKK ihanetini de boşa çıkaracağız.”

1997420cookie-checkAkıncılar’dan kaçacaklardı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.