20.2 C
Istanbul
Friday, June 18, 2021
Ana Sayfa TÜRKİYE AKP’nin Bursa adayı Nazım Hikmet ve Uğur Mumcu’yu terörist ilan etti

AKP’nin Bursa adayı Nazım Hikmet ve Uğur Mumcu’yu terörist ilan etti

AKP’li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Nazım Hikmet, Uğur Mumcu gibi aydınları ‘terörist’ ilan etti.

AKP’li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olan ve yeniden aday gösterilen Alinur Aktaş, Uğur Mumcu, Nazım Hikmet’i terörist ilan etti.

AKP’li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olan ve yeniden aday gösterilen Alinur Aktaş, dün İnegöl’de yaptığı konuşmada, Uğur Mumcu, Bahriye Üçok gibi aydınları terörist ilan etti.

Gazete Fersude’nin haberine göre AKP’li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, dün İnegöl’de yurttaşlara yönelik yaptığı konuşmada Nilüfer Belediye Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey’i caddelere Türkan Saylan, Uğur Mumcu ve Bahriye Üçok isimlerini vermekle suçlayarak ‘Bunun yerine padişahların din alimlerinin isimleri verilmeliydi’ dedi.

Alinur Aktaş, “Arkadaş hangi caddeye, hangi kültür merkezine bir tane allah dostu, bir tane padişahın ismini verdin. nerede bu devlete ve bayrağa savaş açmış; Uğur Mumcu, Bahriye Üçok, Nazım Hikmet nerede dine diyanetle problemi olan insan varsa onların ismini verdin” diyerek, Türkiye’nin aydınlarını terörist ve din düşmanı ilan etti.

Aktaş konuşmasının devamında, CHP’li belediyelerin düzenlemiş olduğu festivalleri de “rezillik” olarak tanımladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

10 − 8 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.