Akşener’in önündeki üç yol

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in masayı iterek ayrılması sonrasında gözler İYİ Parti’nin yeni yol haritasına çevrildi.

Haberler.com’un aktardığına göre İmamoğlu ve Yavaş’ın Kılıçdaroğlu’na desteklerini açıklamasının ardından Akşener’in geri dönüşü kapalı bir sonraki hamlesinin ne olacağı merak ediliyor. Kulislerde Akşener’in önünde 3 ihtimal olduğu konuşuluyor.

1- KILIÇDAROĞLU’NUN ADAYLIĞINI KABUL EDECEK
Kulislerde Akşener’in 6’lı Masa ile buzları eritip Kılıçdaroğlu’nun adaylığını kabul edebileceği konuşuluyor. Kılıçdaroğlu ve Akşener arasındaki krizde İmamoğlu’nun arabuluculuk yapma girişiminin olduğu ve hatta Mansur Yavaş ile İmamoğlu’nun bugün İYİ Parti lideri ile görüşeceği gelen bilgiler arasında.

2- İNCE VE ÖZDAĞ İLE İTTİFAK OLUŞTURACAK
Yaşanan krizin hemen öncesinde Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ bir çağrıda bulunarak, “Artık halkın Mansur Yavaş’ı sahaya davet etme zamanı geldi. 5 Mart Pazar günü saat 15.00’te Türk halkını Ankara Büyükşehir Bel. önüne ‘Mansur Başkan Göreve’ çağrısında bulunmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı. Memleket partisi lideri Muharrem İnce ise yaşanan kriz sonrası bir televizyon programında, “Siz Meral Akşener’i veya Meral Akşener sizi davet ederse ne olur?” sorusuna yanıt vererek “Sayın Meral Akşener, Başbakan olsun, razıyım. Başbakan olmak istiyordu. Ben Cumhurbaşkanı adayıyım” dedi.

Kulislerden gelen bilgilere göre Akşener’in önündeki ikinci ihtimal, İnce ve Özdağ ile ittifak yaparak Mansur Yavaş’ın adaylığa yanaşmaması halinde İnce’yi ortak aday yapmak.

3- KENDİ ADAYLIĞINI İLAN EDECEK
Akşener’in 6’lı Masa’dan tamamen ayrılması ve diğer ittifaklara da sıcak bakmaması halinde seçimlerde kendisinin adaylığını ilan edeceği gelen bilgiler arasında.

2672660cookie-checkAkşener’in önündeki üç yol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.