AtlasGlobal çalışanları haklarını istiyor

Yaklaşık 2 bin AtlasGlobal çalışanı, gasp edilen hakları için mücadeleye başladı. İlk eylemlerini dün gerçekleştiren çalışanlar, “Alacaklarımızın peşini asla bırakmayacağız” dedi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un kardeşi Ali Murat Ersoy’un sahibi olduğu AtlasGlobal’ın iflasından sonra haklarını alamayan işçiler dün ilk eylemlerini gerçekleştirdi. İstanbul Bakırköy’deki Atlas Global’ın eski merkez binası önünde bir araya gelen Atlas Zedeler Adalet Platformu (AZAD) üyeleri, “Ali Murat Ersoy’a haber verin! Alacaklarımızın peşini hiçbir zaman bırakmayacağız”, “Ali Murat Ersoy, sözünü tutup paramızı ver” pankartları açtı.

Platform adına konuşan Seçkin Koçak, 2 bin civarında çalışanın mağdur olduğuna dikkat çekti. İşverenin, iflasını açıklamadan önce sürekli toplantılar yaparak çalışanlara gerçekleri farklı yansıttığını söyleyen Koçak, ücretlerinin ödeneceği vaadiyle bedavaya çalıştırıldıklarını, ancak söz verilen 3,5 aylık birikmiş ücretlerini alamadıkları gibi kıdem tazminatları dâhil tüm özlük haklarından mahrum bırakıldıklarını ifade etti.

BİRLİĞİMİZ GÜCÜMÜZDÜR

Koçak, “Bugüne kadar iflas eden diğer havayolları şirketlerinde olduğu gibi sürecin unutularak rafa kaldırılmasına müsaade etmeyeceğiz. Birliğimiz gücümüzdür diye çıktığımız bu yolda AZAP olarak hukuki kararlılık ve inanç ile mücadelemizi sonuna kadar sürdürmekte kararlıyız. 2 bin civarı çalışma arkadaşımız ile bu sürecin yakın takipçisi olacağız. İflas davasına müdahil olacağımızı ve şüphelerimizi davaya taşıyacağımızın bilinmesini isteriz” dedi.

Dava avukatı Arif Duymaz ise “Biz hukuki olarak elimizden geleni yapacağız. Fakat çalışan arkadaşlarımızın da buradaki emeklerini unutmamalarını, bu sürece destek olmalarını, paralarını istediklerini herkese göstermelerini istiyorum” diye konuştu. BİRGÜN

2427670cookie-checkAtlasGlobal çalışanları haklarını istiyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.