Can Dündar: Şeref madalyasıdır, göğsüme taktım!

Gazeteci Can Dündar, İçişleri Bakanlığı’nın ‘terör arananlar’ listesine ‘gri’ kategoriden eklendi. Twitter hesabından açıklama yapan Dündar, “Bu da yeni bir madalya diye bakıyorum. Her muhalifin bir gün tadacağı duygu. Her muhalif bir gün kendisini terör listesinde bulacaktır. Hükümetin terör tanımında kendi muhaliflerini düşman etmek var” dedi.

Dündar, İçişleri Bakanlığı’nın ‘terör arananlar’ listesine ‘gri’ kategoriden eklendi. Dündar’ın ‘FETÖ/PYD Terör Örgütü’nden arandığı ifade edildi. Gri listedeki arananlar için 500 bin liraya kadar ödül veriliyor.

Sosyal medya hesabı Twitter’dan açıklama yapan Dündar, “Şeref madalyasıdır, aldım göğsüme taktım” dedi. Dündar’ın açıklaması şöyle: “Bu da yeni bir madalya diye bakıyorum. Her muhalifin bir gün tadacağı duygu. Her muhalif bir gün kendisini terör listesinde bulacaktır. Hükümetin terör tanımında kendi muhaliflerini düşman etmek var. O yüzden ama gri ama kırmızı sonuçta Erdoğan’a karşıysanız, tek adam rejimine karşıysanız terörist gösterilmeniz başınıza ödül konulması kaçınılmaz. Türkiye’de gazeteciliğin ne olduğunu anlat deseler dünyaya daha iyi anlatamazdık galiba.”

İstanbul 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi, Dündar’a 2015’te yayımlanan MİT TIR’ları haberi nedeniyle, ikinci yargılamada 27 yıl altı ay hapis cezası vermişti. Dündar’ın mal varlıklarına el konulmuştu.

Dündar hakkında en son eylülde bir videoda kullandığı ifadeler nedeniyle hakkında ‘cumhurbaşkanına hakaret’ ve ‘Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama’ suçundan resen soruşturma başlatılmıştı.

İçişleri Bakanlığı, Dündar’ı ‘gri’ kategoride ‘en çok arananlar’ listesine ekledi. 2016’da yargılama sürecinde silahlı saldırıya uğrayan Dündar, yurt dışında yaşıyor.

2657910cookie-checkCan Dündar: Şeref madalyasıdır, göğsüme taktım!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.