Clinton ve Trump’tan esprili düello

ABD başkan adayları Hillary Clinton ve Donald Trump, televizyon tartışmasından 24 saat sonra bu kez New York’taki yardım yemeğinde kozlarını paylaştı.
 • Cumhuriyetçi Partinin başkan adayı Donald Trump ile Demokrat Partinin adayı Hillary Clinton,,Katolik kuruluşu Alfred E. Smith Memorial Vakfının yıllık yardım yemeğinde aynı sahneyi paylaşarak birbirine yüklendi.
  Trump ve Clinton’ın, New York Kardinali Timothy Dolan’ın sağında ve solunda oturduğu davetin katılımcıları arasında, New York Valisi Andrew Cuomo ve Belediye Başkanı Bill de Blasio da yer aldı. 
  New York seçkinlerinin katıldığı gecede bin 500 davetli bulunurken, her bir davetli 3 bin dolar ödedi.
  İlk olarak kürsüye Trump çıkarken, Amerikan medyasının seçim kampanyasında taraflı tutum takındığını ileri sürdü.
  Trump, “Biliyorsunuz Başkan bana ‘sızlanmayı bırak’ dedi, fakat medyanın gerçekten bu yıl öncekinden çok daha taraflı olduğunu söylemek zorundayım. Delil mi istiyorsun? Michelle Obama bir konuşma yapıyor ve herkes seviyor. Bu fantastik. Onun çok harika biri olduğunu düşünüyorlar. Eşim Melania da tam olarak aynı konuşmayı yaptı ve herkes ona yüklendi. Anlamıyorum. Neden olduğunu bilmiyorum” dedi. 
  Trump daha sonra espirili eleştirilerine şöyle devam etti: “Biz aslında birbirimize karşı medeni olabileceğimizi ispatlamıştık. Aslında kürsüye çıkmadan önce. Hillary yanlışlıkla bana çarptı ve gayet medenice ‘pardon’ dedi. Ve ben de çok kibarca cevap verdim; bununla ilgili ofise gittikten sonra senle konuşmama izin ver.
  Hillary’nin bu akşam biraz fazla güleceğinden şüphem yok. Bazen uygun olmayan anda bile. Hillary’nin bu akşam burada olacağından emin değildim. Çünkü ona emaille davetiye göndermediğinizi sanıyorum. Belki gönderdiniz ve WikiLeaks yoluyla daha yeni öğrendi.
  Hillary çok rüşvetçi, Watergate Komisyonundan atıldı. Watergate Komisyonundan atılacak kadar nasıl rüşvetçi oluyorsun?” 
  Clinton da konuşmasına espiri yaparak başladı ve Trump’ın kendisine yönelik “enerjisi olmadığı için sürekli kestiriyor” eleştirisine gönderme yaparak “Uykuma ara verdim ve buraya geldim, minnettar olmalısınız. Genelde böyle konuşmalar yapabilmek için şarj olmam gerekiyor” dedi. 
  Demokrat aday, rakibi Trump’ın Rusya’ya hayranlığına ve sağlık raporlarını paylaşmamasına da gönderme yaparak, “Trump at gibi sağlıklı, tıpkı Vladimir Putin’in atı gibi” ifadesini kullandı. 
  Hillary Clinton, Trump’ın kadınlara yönelik tutumunu ve “kadınları nesneleştirmesini” de eleştirdi.
  Cumhuriyetçi Parti’nin başkan adayı Donald Trump ile Demokrat Partinin adayı Hillary Clinton,,Katolik kuruluşu Alfred E. Smith Memorial Vakfının yıllık yardım yemeğinde aynı sahneyi paylaşarak birbirine yüklendi.
  New York seçkinlerinin katıldığı gecede bin 500 davetli bulunurken, her bir davetli 3 bin dolar ödedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.