Faik Bulut Londra’da

Ortadoğu konusunda uzman, araştırmacı gazeteci ve yazar Faik Bulut Kor Kitap tarafından yayınlanan son kitabı ‘’Horasan’dan Nasıl Geldik? Alevilerin Yol Hikayesi’’nin tanıtım toplantısı için Londra’ya geliyor.

Türk ve Kürt Toplumu Dayanışma Merkezi DAY-MER tarafından düzenlenen etkinliğe katılacak olan Faik Bulut, Horasan konusunda resmi tarih tezlerinin yarattığı ezberi bozan kitabının tanıtımını yapacak.

“Horasan’dan Nasıl Geldik”in hikâyesi hem mesafe hem de zaman açısından uzun bir yol hikâyesi: Bin yıllık bir macera. Türkiye’de “Horasan’dan geldik efsanesi” ne zaman ortaya çıktı? Horasan’a gidenler arasında Kürtler ve Araplar bulunuyor muydu? Oğuzlardan önce Kürt aşiretleri Horasan’da var mıydı? Şamanizm, sırf Türkî kavimlerin mi inancıydı? Türkler ve Oğuzlar, Horasan’a ne zaman geldiler? Horasan, başından beri Alevi-Kızılbaş yurdu muydu? Bâtıni ve Ehlibeyt fikrini, Horasan ve Türkistan’a kimler götürdü? Horasan’dan gelenler sadece Türkler ve Aleviler miydi? Tüm bu ve daha birçok sorunun yanıtı ‘’Horasan’dan Nasıl Geldik? Alevilerin Yol Hikayesi’’nin satır aralarında yanıt buluyor.

Tarih: 20 Mayıs, Pazar
Saat: 16:00
Yer: Londra Toplum Merkezi
Address: 22 Moorefield Road, Tottenham, N17 6PY

İletişim: 020 7275 8440 – 079 4788 4202 – [email protected]

 

2187140cookie-checkFaik Bulut Londra’da

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.