Hükümet Galaport da ısrarlı

Unakıtan, temel atma törenleri için bulunduğu Kayseri’de,  Danıştay’ın kararı doğrultusunda bu yönde bir karar verdiklerini, yeniden ihaleye çıkılacağını belirterek, yeni ihale sürecinin de bugün itibarıyla başladığını vurguladı.


Danıştay 6. Dairesi, İstanbul Salıpazarı bölgesinde kruvaziyer yat limanı yapımına ilişkin imar planındaki değişiklikle ilgili Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yetkili olmadığı gerekçesiyle yürütmesini durdurmuştu.


Unakıtan bu arada, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun, Tüpraş’ın yüzde 51 hissesinin blok satışına dönük İhale Komisyonu kararında yürütmeyi durdurması konusunda ise Danıştay’ın gerekçeli kararını beklediklerini, ondan sonra gerekli açıklamaların yapılacağını tekrarladı.


GALATAPORT SİL BAŞTAN


Galataport ihalesinde iptal kararı Unakıtan tarafından onaylanırken, karar Türkiye Denizcilik İşletmeleri’ne (TDİ) bildirildi.


TDİ İhale Komisyonu’nun aldığı iptal kararı Özelleştirme İdaresi’ne bildirilirken, dün akşam itibariyle Maliye Bakanı Kemal Unakıtan tarafından onaylandı ve ihale iptal olmuş oldu.


Bu kararın, Özelleştirme İdaresi tarafından TDİ’ye bildirildiği de ifade ediliyor.


İLGİLİ KÖŞE: Korhan Gümüş / Liman kimin malı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.