Karayolları arazisi rançıların hedefinde!

2013 yılına kadar Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü yerleşkesi olarak kullanılan ancak özelleştirildikten sonra geçtiğimiz hafta ihalesi gerçekleştirilen İstanbul Maltepe/Küçükyalı’daki arazinin ranta açılması girişimine tepki var. Maltepe Forumu, Altıntepe Düşünceden Eyleme Platformu, Mimarlar Odası ve Çınar Mahallesi’nden Diren Çınar topluluğunun birlikte organize ettiği panelde, Karayolları arazisinin ranta açılmasıyla ilgili tartışmalar ele alınacak.

KARAYOLLARI ARAZİSİNİN GELECEĞİ TARTIŞILACAK

13 Haziran Pazartesi günü Küçükyalı Evlendirme Binası Serince Salonu’nda gerçekleşecek olan panel, saat: 19:00’da başlayacak. Prof. Dr. Lale Afrasyap’ın yöneteceği panele, Prof. Dr. Zerrin Bayraktar, Öğretim Görevlisi Tevfik İlter ve Mimarlar Odası İstanbul Anadolu Yakası 2. Bölge Başkanlığı’ndan Esin Köymen konuşmacı olarak katılacak.

VAKIFLARIN AVM VE OTEL YAPTIĞI ARAZİNİN ÇAPRAZINDA

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün Küçükyalı’da bulunan ve mülkiyeti Atik Valide Sultan Vakfı’na ait olan 50 dönümlük araziye 9 katlı bir AVM ile 5 katlı otel inşa etmek için girişimde bulunması, söz konusu arazinin çaprazında yer alan Karayolları arazisinin de ranta kurban edileceği kaygılarını arttırıyor.

128 BİN METREKARELİK ARAZİ İŞTAH KABARTIYOR

Karayolları arazisinin de içinde bulunduğu alanla ilgili imar planı değişikliği geçtiğimiz Nisan ayında askıya çıkarılmıştı. Bunun ardından yapılan ilk ihaleye 13 firmanın katıldığı belirtilirken, 128 bin metrekarelik Karayolları arazisi rant çevrelerinin iştahını kabartıyor.

Karayolları arazisi rant çevrelerininiştahını kabartıyor

2
Karayolları arazisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen + 16 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.