KKTC’ye dönemeyenler için Konsey devrede

Konsey, koronavirüs salgının nedeniyle uçuşların durdurulmas sonrasında İngiltere’den dönememiş olan KKTC vatandaşlarını tesbit etmek için girişim başlattı.

İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi, İngiltere’de yaşayan ve koronavirüs salgını nedeniyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne dönmek isteyen vatandaşları tesbit etmek için girişim başlattı.

Konuyla ilgili olarakyazılı bir açıklama yapan Konsey Başkanı Ertuğrul Mehmet, okul, seyahat veya başka bir nedenle İngiltere’ye gelmiş olup, Ada’ya dönmek zorunda olanların 07496 267 033 numaralı telefonu arayarak isimlerini kaydettirmelerini istedi.

Konsey olarak özel uçak kaldırmak gibi bir durumun sözkonusu olmadığını hatırlatan Ertuğrul Mehmet, İngiltere’ye herhangi bir nedenle gelmiş olan ve uçuşların durdurulması nedeniyle Ada’ya dönemeyen mağdur vatandaşları belirleyerek durumun KKTC Dışişleri Bakanlığına bildirileceğinin altını çizdi.

İngiltere’de kalacak yeri olan ve gidememeleri durumunda ciddi bir sorun yaşamayacak vatandaşların başvuru yapmamalarını isteyen Mehmet, Konsey’in girişimin mağdur olacak insanları tesbit etmek olduğunu sözlerine ekledi.

2398160cookie-checkKKTC’ye dönemeyenler için Konsey devrede

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.