Kocaoğlu: CHP’de değişim zorunlu hale geldi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu “24 Haziran seçimleri, CHP’de acil bir değişimi zorunlu hale getirmiştir. Kamuoyu ve parti tabanının talebi de bu doğrultudadır” açıklaması yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 24 Haziran’da yapılan seçimlerin ardından oluşan tablo ve CHP’de yaşanan son gelişmelere ilişkin açıklama yaptı.

Kocaoğlu şunları kaydetti: “24 Haziran seçimleri, CHP’de acil bir değişimi zorunlu hale getirmiştir. Kamuoyu ve parti tabanının talebi de bu doğrultudadır. Söz konusu değişimin Sayın Genel Başkanımızın öncülüğünde gerçekleşmesi, partimize büyük güç katacaktır. Bu düşüncelerimi kamuoyuyla saygıyla paylaşırım.”

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu önceki gün 3 saat süren görüşme gerçekleştirmişti. Görüşmeyle ilgili açıklama yapan İnce, Kılıçdaroğlu’na onursal başkanlık teklif ettiğini belirterek, kurultay çağrısı yapılması gerektiğini ifade etmişti.

Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’nin açıklamalarına “Aile toplantısındaki konuşmaların ana bağlamından koparılarak medyaya taşınmasını doğru bulmadım… Olağanüstü kurultay çağrısı yapmayacağım” yanıtını verdi.

2205510cookie-checkKocaoğlu: CHP’de değişim zorunlu hale geldi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.