Konsey’de Leyla Kemal yine başkan

Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi (Konsey) Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda eski başkan Leyla Kemal güven tazeleyerek 2 yıllık dönem için tekrar başkan seçildi. Genel Kurul sonrasında yapılan açıklamada festivalin “Kıbrıs Türk Günü” adıyla Konsey tarafından 17 Haziran’da yapılacağı açıklandı.

Konsey 15 Nisan Pazar günü Kıbrıs Türk Kültür Derneği’nin Hackney’deki binasında yaptığı genel kurula üye dernek temsilcileri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı sonrasında yapılan Divan seçiminde başkanlığı Dr. Özkan Hıfzı, sekreterlikleri de Ahmet Durmuş ve Ertuğrul Mehmet üslendi.

Başkan Kemal “Yıllık Faaliyet Raporu”nu sunduktan sonra okunan “Mali Rapor” da oy çoğunluğu ile aklandı. Daha sonra yapılan başkan seçiminde Leyla Kemal ve Işık Vedat başkanlığa aday oldular. Son dönemde As Başkan olarak görev yapan Vedat, uyumlu bir yönetim kurulu olduklarını ve birlikte pek çok başarıya ve ilke imza attıklarını belirterek Leyla Kemal adına adaylıktan çekildi.

Genel Kurul’da yer alan ve aidatlarını zamanında ödediği için oy hakkı olan 10 dernek seçimde oy kullandı. Tek başkan adayı ve onun tek listesi üzerine yapılan seçim sonrasında Leyla Kemal yeniden başkan oldu. Kemal’in seçilen yöne yönetim kurulu listesi de şöyle:

– Başkan: Leyla Kemal
– As Başkan: Işık Vedat, Tuğrul Yiğitoğlu
– Genel Sekreter: Nuket Tekun
– Veznedar: Hakan Hüseyin
– Muhasebe: Ayşe Osman
– Aktif üyeler: Selda Ziya, Shule Başaran, Duygu Tağmaç, Eddie Ertan, Kenagn Nafi
– Yedek Üye: Hürmüs İmamzade, Filiz Salih

KONSEY FESTİVALİ YALNIZ YAPIYOR

Genel Kurul sonrasında yapılan açıklamada, bu yıl ikincisi yapılacak Kıbrıs Türk Festivali’nin Kıbrıs Türk Günü adıyla Konsey tarafından 17 Haziran’da gerçekleştirileceği belirtildi.

Açıklamada festivali bu yıl Konsey ile birlikte yapmak için bir araya gelen Kıbrıslı kuruluşların önerilerinin Konsey başkanlar kurulu tarafından kabul edilemez bulunduğu için reddedildiği belirtildi. Konsey, festival komitesinin uzlaşılamayan listesinde “bağımsız komite” ve KKTC’nin yer almadığı “Kıbrıs bayraklı festival logosu” gibi önerilerin bulunduğu da açıklandı.

Konsey Başkanı Leyla Kemal, festival çalışmalarına bütün Kıbrıslı Türk toplumu davet ederek, “Memnuniyetle belirtmek isteriz ki ‘Eğitim Konsorsiyumu’ ve ‘İngiltere Kıbrıs Türk Ticaret Odası’ da bu yıl ki festivalimize destek olacağını açıkladı” dedi.

2178310cookie-checkKonsey’de Leyla Kemal yine başkan

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.