Konsey’in festivali 30 Haziran’da

İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi’nin 3’üncü Kıbrıs Türk Kültür Festivali’nin teması “Yaz Balosu” olacak…

Londra’da kurulu İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi’nin 30 Haziran’da düzenleyeceği festivalin detayları açıklandı. Konsey tarafından yapılan açıklamada, Enfield, Playing Fields, Donkey Lane’deki (EN1 3PL) festivalde bu sene bir ilke imza atılarak, festivalin “Yaz Balosu” temasında olacağı bildirildi.

İngiltere’nin ünlü yaz etkinliğ “Mid Summer Ball”un, bu seneki festivale taşınacağını açıklayan Konsey, aralarında ünlü Kıbrıslı Türk DJ’ler DJ Ramsey, DJ Fen, DJ Eren, E Factor’den Havva, J Junior, Mr Jones’un da aralarında bulunduğu , İngiltere’de yakından tanınan 20 DJ’in etkinlikte yer alacağını duyurdu.

Festivale ayrıca Hollywood aktörlerinden Kıbrıs Türk Kökenli Tamer Hassan’ın da katılacağı ve festivale renk katacağı belirtildi.

Bu konuda, Konsey’den yapılan açıklama şöyle;

“İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi (CTCA UK) olarak, öncüsü olduğumuz Kıbrıs Türk Kültür Festivali’nin üçüncüsünü 30 Haziran Pazar günü Enfield Playing Fields, Donkey Lane, Enfield EN1 3PL adresinde saat 11.00-20.00 arasında gerçekleştireceğiz. Bu büyük ve güçlü çalışmayı tüm topluma mal etmek için festivalimizi, 28 üye derneğimizin yanı sıra yine Türk Dili Kültürü ve Eğitim Konsorsiyumu ile işbirliği çerçevesinde düzenliyoruz.

Her zamanki gibi bu seneki festivalimizde de en beğenilen Kıbrıs yemekleri ve tatlıları; Türk okullarının folklor gösterileri; Kıbrıs Türk dernekleri, sivil toplum önderleri, yazarları ve çeşitli sanat ve spor faaliyetleri aracılığıyla, köklerimizi ve kültürümüzü yeniden gururla sahipleneceğiz ve tanıtacağız. Çocuklar için yüz boyama, lunapark, eşeğe binme gibi aktivitelerin olduğu festivalimizde, ailece unutulmaz bir gün geçirebileceksiniz.

2017’den beri festivalimizle özdeşleşen efsanevi rock grubu SOS ve sizlerle ilk kez buluşturacağımız O Ses Finalisti İbrahim Şevki, Yetenekli Sanatçımız Osman Tuğsal, Pop Müziğinin Kraliçesi Peri Aziz, Son Albümüyle Usta Sanatçı Yiğit Çıtak, Genç Yeteneklerimizden Yasemin Nafi ve Tanyel Hassan gibi yıldız müzisyenler ve sürpriz sanatçılar performanslarıyla sahnede rüzgar estirecekler. Yazar Osman Balıkçıoğlu da parodi gösterisiyle herkesi kahkahaya boğacak.

Bu sene bir ilke imza atarak, İngiltere’nin ünlü yaz etkinliği Mid Summer Ball’u festivale taşıyoruz. Aralarında ünlü DJ Ramsey, X Factor’den Havva, DJ Fen, J Junior, Mr Jones ve DJ Eren’in de bulunduğu, İngiltere müzik piyasalarını kasıp kavuran Kıbrıs Türk kökenli 20 DJ ve müzisyen, ve meşhur aktör Tamer Hassan’ın da katılımıyla Mid Summer Ball ile sizlerle buluşacak. Özellikle de gençlerden yoğun katılım bekliyoruz. Festivale getirdiğimiz bir diğer yenilik ise süper lüks spor arabalar olacak. Her biri £200,000’un üzerinde Ferrari, Porche, Lamborghini gibi arabaları yakından inceleyip fotoğraf çekebileceksiniz.

Geçen senelerde yoğun katılım yaşanması sebebiyle, bu sene biletlerimizi etkinlik öncesinde satışa çıkardık. Biletler sadece £2 tutarındadır. Tüm ekibimiz gönüllü olarak çalışmaktadır ve festivalin amacı maddi gelir sağlamak değildir, CTCA UK topluma hizmet için gereken bir bina projesi için kurduğu vakfa bağışta bulunacaktır.

Festival alanında 3000’in üzerinde kapasitesi olan park yerimiz de mevcuttur. Festival günü sorun yaşanmaması için biletlerin ve park yerlerinin önceden rezerve edilmesini tavsiye ediyoruz: http://tccf2019.eventbrite.co.uk”

Geniş katılımın beklendiği festival, sabah 11’de başlayacak ve akşam 8’e kadar devam edecek.

2309240cookie-checkKonsey’in festivali 30 Haziran’da

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.