‘Kürt halkının yüz karası’

TV8’de Sema Eren ve Cengiz Semercioğlu’nun sunduğu Böyle Bir Şey Var mı? programına konuk olan oyuncu Mehmet Esen, Yılmaz Erdoğan’la ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Erdoğan için “Hrant Dink’in arkadaşıyken birden Muammer Güler’in Celalettin Cerrah’ın arkadaşı oldu” diyen Mehmet Esen sert eleştiriler yaptı. Erdoğan’ın Mehmet Ağar’la bile arkadaş olabildiğini belirten Esen “Yılmaz Kürt halkının yüzkarası haline gelmiştir” diyerek sözlerine devam etti:

YILMAZ KÜRT HALKININ YÜZ KARASIDIR!

“Artık dünyayı etkileyen işler yapılıyor. Diziler çok etkili. Dizilerde oynamayı seviyorum. Yılmaz’ın yaptığına bir dönem manevrası olarak bakıyorum. Yaptığı açıklama çok talihsiz. Sanatçının altyapısı yoksa sistemle barışıyor. Hrant Dink’in arkadaşıyken birden Muammer Güler’in Celalettin Cerrah’ın arkadaşı oldu. Belli ki bir korkuya kapılmış. Artık ne yaşıyorsa. Ağar’la arkadaş olabiliyor. Ben onların elini bile sıkmam. Cem Yılmaz gitti Süleyman Demirel’in elini öptü. Süleyman Demirel tiyatromun kapısının önünden geçemez. Yılmaz Kürt halkının yüzkarası haline gelmiştir. Bu kadar acılar yaşanırken ve Yılmaz Erdoğan’ın köprü olması gerekirken bunlardan kaçar hale gelmiştir.

LİVANELİ NEDEN KONUŞMUYOR? KAYBEDECEK NEYİ VAR?

Sanatçılar bu ülkede sınıfta kaldı. Şu an sanatçılar çok korkutulmuş sindirilmiş bir durumda. Hırant’tan korktular, Pınar Selek’ten korktular Şener’den, Ahmet’ten korktular. Zülfü Livaneli konuşmuyor. Kaybedecek neyi var? Şehir Tiyatroları eyleminde yoklar, olması gerekenler yoklar.

Bazı kanallarda bazı projelerde üstümüz çiziliyor. Baskı arttıkça sanat ön plana çıkacaktır. Baskı ne kadar artarsa sanatçılar ortaya çıkacaktır. Haluk Bilginer’in bazı çıkışlarını destekliyorum. Memur sanatçı olmaz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.