10.6 C
Istanbul
Sunday, December 4, 2022
Londra Bizimkiler
Ana Sayfa TÜRKİYE Macaristan örneğiyle uyardı: ‘Erdoğan’ı hafife almanın maliyeti ağır olacak!’

Macaristan örneğiyle uyardı: ‘Erdoğan’ı hafife almanın maliyeti ağır olacak!’

Murat Yetkin, “Muhalefet kendi içindeki sorunları görmezden gelip yerinde sayarken Erdoğan mesafe alıyor” ifadelerini kullandı.
Gazeteci-yazar Murat Yetkin, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisini ikinci kez uyardığını belirterek, “Unutmamak lazım ki siyaset yaşanan gerçeklerden çok algılanan gerçekler üzerine kuruluyor. Halkta -velev ki iktidarın propaganda aygıtlarının da katlısıyla- Altılı Masada sorun olduğu algısı varsa bu algı mezarlıkta ıslık çalarak giderilemez. Tam tersine gerçekten sorun olduğu algısına yol açar ve maliyeti ağır olur.” diye yazdı. Yetkin, Macaristan’da altı partili güçlü koalisyonu hatırlatarak “kendi içlerindeki sorunlar nedeniyle seçimi kazanan yine Viktor Orban oldu.” dedi.
Muhalefetin kendi içindeki sorunları görmezden gelip yerinde sayarken, Erdoğan’ın mesafe aldığını savunan Yetkin, “Artık hayat pahalılığı ve enflasyon yoktur söylemini bıraktı; yoktur diyerek puan kaybettiğini görüyordu. Şimdi var ama önemsiz, yine biz düzeltiriz söylemine geçti ve TOKİ projesiyle adeta hayal ve umut satarak durumunu toparlıyor.” ifadelerini kullandı.
Yetkin “Rakibi küçümsemek maliyeti her durumda yükseltir. Maliyeti ödeyen sadece muhalefet partileri olamayınca durum daha da ciddi demektir.” değerlendirmesini yaptı.
Tamamını okumak için tıklayın 
2635070cookie-checkMacaristan örneğiyle uyardı: ‘Erdoğan’ı hafife almanın maliyeti ağır olacak!’

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.