Meteoroloji uyardı: İstanbul’da 19 Mart’a dikkat

Meteoroloji’nin hava tahminlerine göre, 19 Mart Cumartesi günü kar yağışının en yoğun gerçekleşeceği gün olacak.

İstanbul’da beklenen kar yağışı 18 Mart Cuma günü başlayacak, 19 Mart Cumartesi günü etkisini artıracak. Meteoroloji’nin tahminlerine göre İstanbul’da en yoğun kar yağışı cumartesi günü görülecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bir uyarı yayımladı. “İstanbul’da Kuvvetli Kar Yağışları Bekleniyor!” başlıklı duyuruda “Yapılan son değerlendirmelere göre; 18 Mart 2021 cuma gününden itibaren İstanbul’da aralıklı ve yerel olmak üzere kuvvetli kar sağanakları bekleniyor. Cumartesi günü kar yağışlarının etkisini daha da arttırarak pazar günü öğle saatlerine kadar iç ve yüksek kesimleri ağırlıklı olmak üzere yer yer yoğun olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Kar yağışlarıyla birlikte ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, kuvvetli rüzgarla birlikte tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

Açıklamada 18 Mart 2022 tarihinde saat 05:00’te başlayacak yağışın 20 Mart 2022 tarihi saat 12:00’de sona ereceği duyuruldu.

2592040cookie-checkMeteoroloji uyardı: İstanbul’da 19 Mart’a dikkat

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.