Ordu’da jandarma HES şantiyesi için yolları kesti, halk engel olmaya çalışıyor

Ordu’nun Korgan ilçesinde bu sabah saatlerinde jandarma yolları keserek HES şirketinin şantiye kurması için önlem aldı, halk bahçelerden geçerek makinelerin çalışmasına engel olmaya çalışıyor.

Ordu’nun Korgan ilçesinde jandarma sabah saat 06.00’da Korgan Çiftlik Mahalesi’ne (köy) gelerek şirketin şantiye kurabilmesi için güvenlik önlemi aldı. Mahalle içinde ve Çatalpınar ilçesinden köye giriş yolunu da kesti.

Bunun üzerine halk jandarmanın engellemelerine karşın, bahçelerden geçerek şirketin çalışmasını engellemeye çalışıyor. Yaşanan olaylar sırasında Mehmet Tali isimli bir yurttaş gözaltına alındı.

Yaşanan olaylar üzerine olay yerine vali ve kaymakamın gittiği öğrenildi. Ekoloji Birliği de halka destek vermek üzere köye hareket etti.

Ordu’nun Korgan ilçesinde yapılmak istenen HES’e karşı çıkan yöre halkı, daha önce de iş makinalarının dere kenarına inmesini engellemişti. Korgan’da yapılmak istenen Balamir HES’ine karşı aylardır mücadele eden Çiftlik halkı, geçtiğimiz cumartesi günü şirketin iş makinalarını yeniden getirmesi üzerine yolu kapatmıştı. Jandarma müdahale etse de halkın dağılmaması üzerine jandarma ve iş makinaları bölgeden çekilmişti. (EVRENSEL)

Fotoğraf: Korgan köylüleri

2440460cookie-checkOrdu’da jandarma HES şantiyesi için yolları kesti, halk engel olmaya çalışıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

7 − four =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.