RTÜK’ün boş koltuğu AKP’nin oldu

TBMM Başkanlık Divanı’ndan RTÜK’ün boş kontenjanı için karar çıktı. Boş kontenjan AKP’nin oldu. Eski RTÜK Üyesi Öztunç, AKP’nin yaptıklarını Ali Cengiz oyunu olarak niteledi ve “Bu acziyetlerinin, içinde düştükleri zavallılıklarının göstergesi” dedi.

GERÇEK GÜNDEM – TBMM Başkanlık Divanı, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’ndaki (RTÜK) boş koltuk kararını verdi.

RTÜK’teki boş kontenjanın AKP’ye geçtiği bildirildi.

“DÜŞTÜKLERİ ZAVALLILIKLARININ GÖSTERGESİ”
2013-2015 yılları arasında RTÜK Üyeliği yapan Ali Öztunç, konuyla ilgili Gerçek Gündem’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ali Cengiz oyunları ile RTÜK Başkanı bu ismi Meclis’te tuttu, Meclis’e bir süre bildirmedi. Daha sonra ahlaksızca milletvekili transferi yaptılar. Ardından geldiler, AKP üyeliğini AKP’ye kaptırdılar. 20 yılın sonunda AKP böyle ufak numaralarla RTÜK üyeliği için bile ayak oyunu yapıyor. Bu acziyetlerinin, içinde düştükleri zavallılıklarının göstergesi.”

BOŞ KOLTUĞUN İYİ PARTİ’YE GEÇECEĞİ KONUŞULUYORDU
Milletvekillerinin parti değişimi ile Meclis’te yaşanan gelişmelerle bir süredir gözleri Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na çevrilmişti.

RTÜK’ün dokuz kişilik üst kurul üyeliğinde bir koltuk bir süredir boş duruyordu.

Eski CHP’li Mehmet Ali Çelebi’nin AKP’ye geçmesiyle RTÜK üyeliğinde dengeler değişmiş, istifa eden üyenin yerine İYİ Parti yerine AKP kontenjanından bir ismin seçileceği iddia edilmişti.

Ahmet Eşref Fakıbaba’nın bugün AKP’den ve milletvekilliğinden istifa etmesiyle İYİ Parti iddiaları güçlenmişti. GERÇEK GÜNDEM

2642540cookie-checkRTÜK’ün boş koltuğu AKP’nin oldu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.